הכסף הקטארי שהושהה בעקבות הפרת השקט בדרום על ידי ארגון הטרור חמאס, יועבר ביממה הקרובה לרצועת עזה • ליברמן תוקף: "נתניהו נסע לביקור בצ'אד. ומי מגיע במקומו? השליח הקטארי, שמביא 15 מיליון דולר לחמאס"

אחרי שפורסם כי ישראל תעכב את העברת הפעימה השלישית של הכסף הקטארי לחמאס בתגובה להפרת השקט בדרום הארץ, הבוקר מתפרסם כי ישראל נכנעה ללחץ והסירה את התנגדותה להעברה זו – בסך של 15 מיליון דולר, כך דווח הבוקר ב'גלי צה"ל'.

החלטה זו, כאמור, מגיעה שבועיים לאחר שדווח כי העברת משלוח המזומנים השלישית של הדולרים מקטאר לבכירי חמאס נדחתה והוקפאה יום לאחר שרקטה שוגרה מרצועת עזה אל עבר שטח ישראל, כאשר על פי הדיווחים, הבלדר הקטארי עם מזוודות הדולרים אמור לנחות כבר ביממה הקרובה בנתב"ג ומשם הוא יעשה את דרכו לרצועת עזה.

כזכור, לפני כשבועיים הודיעו בארגון החמאס למודיעין המצרי כי במידה וראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט שלא לאפשר את ביצוע העברת הפעימה השלישית של המענק הכספי מקטאר באופן מיידי, המהומות בגבול רצועת עזה יחודשו בהדרגה, כך על פי דיווח בעיתון אל-אחבאר בשם מקורות בארגון הטרור.

דובר חמאס, עבד אל-לטיף א-קאנוע, הגיב על דחיית העברת הכסף הקטארי לרצועת עזה ואמר, כי "ישראל לא עושה טובה שהיא מספקת את זכויותנו הגזולות, נמשיך בצעדות השיבה עד שנשבור את המצור". עוד הוסיף כי על המתווכים לחייב את ישראל לקיים את ההסכמים. "ישראל תשא בתוצאות של הפרת ההבטחה", אמר.

15 מיליון דולר אלו, המיועדים לתשלום משכורות של פקידי החמאס, הוא חלק מתקציב בסך 90 מיליון דולר שמועבר מקטאר לרצועת עזה ומתפרס על תקופה של כחצי שנה, זאת באישורה של ישראל כצעד נוסף בדרך להסדרה ועל מנת לשפר את החיים ברצועה, כשעד כה הועברו בחודשיים האחרונים 30 מיליון דולר במזומן, שהגיעו במזוודות ובאמצעות השגריר הקטארי מוחמד אל-עמאדי.

בתגובה לדיווח זה, יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, תקף הבוקר את ראש הממשלה נתניהו וכתב, כי "רה"מ בנימין נתניהו נסע הלילה לביקור מדיני חשוב בצ'אד. ומי מגיע במקומו? השליח הקטארי, שמביא איתו 15 מיליון דולר נוספים במזומן, המיועדים לחמאס".

"הפעימה השלישית של הכסף הקטארי התעכבה אומנם במעט, אך צפויה לעבור לידי הטרוריסטים כבר היום או מחר לכל המאוחר", הוסיף ליברמן, "זאת לאחר שביום שישי האחרון כמות המתפרעים לאורך גבול הרצועה עלתה באופן משמעותי ואף הייתה חדירה לשטח ישראל של פעיל חמאס מעזה. זהו המשך תהליך הכניעה לטרור ולחמאס ושום ביקור מדיני באפריקה לא יוכל לחפות עליו".

&nbsp