בימין החדש מגיבים החריפות לקמפיין החדש של 'חוסן לישראל': "מכיון שמדובר בדיני נפשות, על עתיד ההנהגה הבטחונית של ישראל, חובה עלינו להציג את האמת". לדבריהם, "גנץ נרדם בעמידה ב'צוק איתן', היסס, גרר רגליים, ולא הצליח להכריע את חמאס"

במפלגת ״הימין החדש״ בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד מגיבים בחריפות לסרטוני הבחירות של בני גנץ, בהם התגאה בהישגים שלו כרמטכ"ל בצוק איתן. ״בני גנץ נרדם בעמידה ביחס למנהרות הטרור מעזה, דבר שכמעט הוביל לאסון טרור נורא. יצאנו להשמדת המנהרות ב״צוק איתן״ לא בזכות בני גנץ, אלא למרות בני גנץ. דו״ח ועדת החקירה של מבקר המדינה קבע שבנט דחף לפעולה; בני גנץ בלם".

לדבריהם, "בני גנץ פצח היום בקמפיין שמתרברב על "הצלחותיו" הגדולות במבצע "צוק איתן". מכיון שמדובר בדיני נפשות, על עתיד ההנהגה הבטחונית של ישראל, חובה עלינו להציג את האמת", אמרו במפלגתו של בנט שנלחם בקבינט במהלך צוק איתן בכדי שיטפלו במנהרות הטרור. עוד הוסיפו בציניות כי, "הציבור מוזמן לקרוא את הדו"ח (של מבקר המדינה על צוק איתן) שזמין באינטרנט".

"כפי שדו"ח מבקר המדינה קבע, הרמטכ"ל בני גנץ נרדם בעמידה ואיפשר לחמאס לחפור כ-30 מנהרות טרור מעזה לתוך שטח מדינת ישראל. הוא לא יזם כלום, לא דחף לפיתרון, לא דפק על שולחן הקבינט. פשוט נרדם בשמירה. משך 50 יום הוא היסס, לא גילה יוזמה, לא גילה יצירתיות, ולא הצליח להכריע את חמאס. דו"ח ועדת החקירה של מבקר המדינה קובע בצורה ברורה: נפתלי בנט דחף לפעולה; בני גנץ בלם. נפתלי בנט יזם את השמדת המנהרות; בני גנץ עיכב".

 

 

"כאשר השר בנט התוודע בסוף יוני 2014 לקיום עשרות מנהרות טרור שמוכנות להפעלה מיידית, הוא הניח ב-30 ביוני על שולחן הקבינט את התכנית להשמדת מנהרות הטרור. מאותו רגע ואילך, בני גנץ עשה הכל כדי להימנע מאותה פעולה. כך למשל, בישיבת קבינט בתחילת יולי הוא הסביר לקבינט שהמנהרות "זה לא איום עם השפעה אסטרטגית" והוסיף ואמר: "אין להן משמעות של יכולות גדולות מדי".

"פעם אחר פעם הוא גם הסביר לחברי הקבינט שאין לחמאס כוונה להשתמש במנהרות (והם פרצו 3 פעמים והרגו את חיילינו). נזכיר: עשרות מנהרות מוכנות לפעולה מיידית. משך 18 יום בני גנץ גרר רגליים, ועשה כל שביכולתו על מנת שלא לפעול. משך אותם ימים, מחבלי חמאס חדרו לישראל והרגו חיילים שלנו פעם אחר פעם, אבל גנץ בשלו: אין צורך להיכנס, לא כדאי להיכנס".

"לולא פעלנו, הרי שדרום מדינת ישראל היתה נתונה למתקפת טרור נוראה, כמוה לא ידעה מדינת ישראל. רק לשם השוואה: בחודשיים האחרונים הציבור התוודע לאיום של 6-7 מנהרות חיזבאללה שעוד לא היו מוכנות לשימוש, והבין את המשמעות הנוראה של מתקפת טרור מפתיעה נגדנו. כל מערכת הביטחון נרתמה לגילוי ולהשמדת מנהרות אלו בגליל. ב-2014 דובר בכ-30 מנהרות חמאס מוכנות לפעולה מיידית, וכלום לא נעשה. על כן, כאשר בני גנץ מתיימר להביא ביטחון, חובה להציג את הדברים לאשורם״.