התגובות במפלגות האופוזיציה לאירועים בגבול הצפוני משדרות בלבול מסויים. מחד, שבחים לצה"ל על הפעולות באזור והמסר התקיף לאיראנים. מאידך, ההאשמות כלפי נתניהו על כך שהתנהלותו והצהרותיו השונות גורמות להסלמת המצב

פרדוקס אופוזיציוני: האירועים האחרונים בגבול הצפוני מעמידים את דוברי האופוזיציה בסיטואציה מורכבת. מחד, הם מוכרחים לשבח את צה"ל על הפעולות האחרונות שלו בזירה, מאידך, הם צריכים לדאוג לכך שלא יהיה בדברים משום מחמאה להחלטותיו של רה"מ נתניהו.

הפתרון: שבחים מבצעיים לצה"ל, לצד גינויים לנתניהו על התנהלותו והצהרותיו.

כך לדוגמא, ח"כ עמר בר-לב (העבודה): "‏לאחר פרובוקציה איראנית לאור יום, נכון היה לתקוף בעוצמה בסוריה. אבל הפרובוקציה האיראנית היא תגובה לפיזור העמימות בהצהרתו הרברבנית של נתניהו מלפני שבוע. לו חלילה כיפת ברזל לא הייתה מיירטת והרקטה היתה מתפוצצת בין גולשים בחרמון, היום היינו במלחמה מיותרת רק בגלל הצהרת בחירות חסרת אחריות, שהפרה את מדיניות העמימות במב"ם, כפי שנשמרה בשלוש השנים האחרונות".

ח"כ נחמן שי: "דברי הרהב שהשמיעו הבוקר, במקהלה מתואמת, שרי הליכוד תורמת להדרדרות המצב בצפון. ישראל פועלת נכון נגד המאחז האיראני בסוריה אבל המהלכים הפומביים של ישראל כולל הצהרות ראש הממשלה ושריו דוחקים את סוריה לפינה ועלולים להביא לעימות כולל בצפון. את הדיבורים חסרי האחריות האלה צריך להפסיק ועכשיו".

ח"כ עמיר פרץ: "כל הכבוד לצה״ל! יירוט השיגור שיועד לפגוע בהמוני המטיילים שפוקדים את החרמון ע״י לוחמי כיפת ברזל והפעילות המדוייקת הלילה בסוריה מבהירים לכוחות האיראנים וגם למשטר אסד: הקווים האדומים יישמרו בכל חזית ובכל עת. החזית הצפונית הופכת מורכבת מתמיד: הכוחות המתונים, לרבות האמריקאים, הולכים ומתדלדלים וזאת מול התחזקות הציר הנגדי בראשות רוסיה ואירן. המצב חושף כישלון מדיני מהדהד של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, אשר מגלגל את כל הנטל על צה״ל וכוחות הביטחון".

בקואליציה, מנגד, התגובות אחרות לגמרי. השר ישראל כץ: "מדיניות הקוים האדומים למניעת התבססות אירן בסוריה נשמרת במלוא העוצמה. תקיפת צה״ל הלילה את מטרות אל קודס האירני בסוריה היא מסר ברור לקאסם סולימני ומשמרות המהפיכה האירניות- הקם להורגך השכם להורגו. מי שיורה טילים לעבר החרמון הישראלי ישלם את מלוא המחיר".

השר יואב גלנט: "נגרש את איראן מסוריה. לא נאפשר הקמת צבא איראני בסוריה ולא ניתן לפתוח חזית חיזבללה נוספת ברמת הגולן. בוטח בצה״ל וגאה במפקדיו ובלוחמיו".