חיילים בגבול הצפוני. צילום: פלאש 90

"התקיפה – תגובה לירי איראני שבוצע משטח בו אסור לאיראנים להיות"

דובר צה"ל מפרט את השתלשלות האירועים שהובילו לתקיפה הנרחבת הלילה בסוריה, ומאשים: "ירי הרקטה בוצע ע"י פעילים איראניים מאזור שבו הם לא אמורים להיות". על תגובת סוריה: "נורו עשרות טילי נ"מ, לכן השמדנו להם מערכות שלהם"

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, מתייחס הבוקר בהרחבה להתרחשויות בצפון ומציג את השתלשלות האירועים מבחינתה של ישראל. "אתמול בוצע ירי של טיל קרקע-קרקע אירני, מייצור איראני, על ידי פעילים איראנים מאזור דמשק באזור שלא אמורים להיות בו איראנים", אומר מנליס.

"מדובר בניסיון איראני לתקוף את ישראל, שיורט על ידי כיפת ברזל. אנו במוכנות מוגברת במערכי הגנה ובמערכים נוספים לכל התפתחות, נחושים להגן על אזרחי ישראל ועל שטח ישראל. המתקפה היא תגובה למתקפה איראנית על שטח ישראל", הוא מוסיף ומפרט: "תקפנו מספר מערכות תשתית של כוח אל-קודס בסוריה, אתרי אמל"ח, מודיעין ואימונים. מוקד התקיפה הוא אתר אחסון אמל"ח משמעותי בנמל תעופה אזרחי בסמיכות לחלקים האזרחיים של נמל התעופה".

לדבריו, "טרם התקיפה ובמהלכה הזהרנו גם בגלוי את הסורים מלבצע ירי כנגד כוחותינו. בפועל בוצע ירי רחב מאוד של טילי קרקע-אוויר ולכן תקפנו את מערך ההגנה של הסורים. חלק מהיעדים הם במחנות של חטיבות סוריות בהם יש מבנים איראנים".

מנליס מאשים את איראן בכך שהיא "מנצלת את סוריה לפעילות שלה וסוריה משלמת מחיר יקר על כך".

"הירי אמש", הוא מדגיש, " זה ירי שיכל לפגוע באזרחים, ירי שמבוצע על ידי איראנים מתוך דמשק בתוך שטח שהתחייבו שלא יהיו שם איראנים. זו לא פעולה שמבוצעת בעקבות פעולה כזו או אחרת שלנו, זו פעולה מתוכננת".

על סגירת אתר החרמון למבקרים: "נעשתה בהתאם להערכת המצב, שאר האיזור נמצא בשיגרה מלאה. במוכנות מוגברת גם במערכי הגנה וגם במערכים אחרים מוכנים לכל התפתחות".

"ראינו הלילה את המצוקה האיראנית שהם לא נמצאים במקום שהם רוצים, מנסים לייצר פעולה שתרתיע את ישראל מהפעילות כנגד התבססותם, זהו ניסיון שאנחנו נחשב פעמיים האם לבצע פעולות כאלו או אחרות או לא, מבלי להתייחס לאירוע כזה או אחר המדיניות שלנו לא השתנתה, יש הרבה מאוד יכולות שהם רצו שיהיה להם ואין", הוא מסכם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן