Yonatan Sindel/Flash90

נתניהו על התקיפה בסוריה: "מי שמאיים להשמידנו – יישא במלוא האחריות" • צפו

רה"מ התייחס בצהרים לתקיפה הלילית בסוריה והבהיר: הפעולות למניעת ההתבססות האיראנית בסוריה יימשכו • וגם: השר יובל שטייניץ מסביר את הפסקת מדיניות העמימות, וקובע: "המערכה נגד איראן בסוריה - אחת המצליחות בתולדות ישראל"

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

המתיחות בצפון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בצהרים לתקיפה הלילית בסוריה ואמר: "אמש הלם חיל האוויר בעוצמה במטרות איראניות בסוריה, לאחר שאיראן שיגרה משם טיל אל עבר שטחנו. איננו עוברים לסדר היום מול מעשי תוקפנות אלה, מול ניסיונות איראן להתבסס צבאית בסוריה ומול ההצהרות המפורשות של איראן שבכוונתה להשמיד את ישראל, כפי שאמר רק עכשיו מפקד חיל האוויר של איראן".

לדבריו, "אנו פועלים גם נגד איראן וגם נגד הכוחות הסורים שמסייעים לתוקפנות האיראנית. מי שמנסה לפגוע בנו – אנו פוגעים בו. מי שמאיים להשמיד אותנו יישא במלוא האחריות".

 

 

בתוך כך, שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, יובל שטייניץ, העניק היום ראיון לאתר YNET וניסה להסביר את הרציונל העומד מאחורי הפסקת מדיניות העמימות בזירה הצפונית.

שטייניץ סבור כי יש למדיניות הנוכחית השפעה פסיכולוגית חזקה. "גם באיראן יש ויכוח פנימי אם שווה להם לשלם את המחירים האלה לאור הנחישות של ישראל. לפעמים באמירות האלה אנחנו מעבירים את הקווים האדומים והנחישות שלנו".

לטענתו, "המון נושאים לא מתפרסמים. מה שאתם רואים זה קצה הקרחון. ביצענו הרבה מבצעים שלא התפרסמו".

שטייניץ התייחס לביקורת שמשמיעים באופוזיציה נגד הממשלה ואמר: "המבקרים שלנו כנראה לא מסוגלים להודות שהמערכה לבלימת ההתבססות האיראנית בסוריה היא אחת המצליחות בתולדות ישראל. יש כמה טילים ומליציות, אבל הם לא הצליחו לבנות מערך צבאי משמעותי. הם לא הצליחו לבנות שדות תעופה, בסיסי טילים, בסיסי חיל אוויר, ולהביא את משמרות המהפכה לקרבת הגבול עם ישראל. ועשינו את זה בלי להיגרר למערכה כוללת…האיראנים במצוקה גדולה. התוכניות שלהם בסוריה היו גרנדיוזיות. הם השקיעו בזה הרבה כסף ועד עכשיו נכשלו. הם במצוקה וכך צריך לראות את ההודעות שלהם. אם אסד מאפשר לאיראן לתקוף את ישראל מסוריה, אז הוא והשלטון שלו בסכנה. אין מצב שאיראן תתקוף את ישראל משטח סוריה ואסד ישב בשקט בארמון שלו".

על ההחלטה לסגור את אתר החרמון למבקרים אמר שטייניץ: "אנחנו לא יודעים איך זה יתפתח בשעות הקרובות ואנחנו נוקטים אמצעי ביטחון. לקחנו סיכונים והיו דיונים עם ראש הממשלה בקבינט. ידענו שאנחנו גם לוקחים סיכונים מסוימים, אבל הייתה לנו החלטה ברורה וקו אדום ברור: לא יהיה מערך צבאי איראני בסוריה. לא בקרבת הגבול וגם לא במרכז או צפון סוריה. ואני אחדד את הדברים: הלילה תקפנו את סוללות הנ"מ הסוריות ולא האיראניות. זה מסר לאסד: אתה מגן על האיראנים בסוריה, נותן חסות, מאפשר להם לתקוף את ישראל. אתה, צבאך ומשטרך על הכוונת. אנחנו רואים בך אחראי לתקיפה בחרמון ולהתבססות האיראנים בסוריה".

 

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell