דיווח: 21 הרוגים מהתקיפות הישראליות בסוריה, 12 איראנים

בכיר איראני: "שיתוף הפעולה עם סוריה חשוב להכחדת הטרור, המדיניות שלנו מתבססת על שכנות טוב • הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר לדיון בנושא המתיחות בצפון • דיווח רוסי: סוללות ה-S-300 בסוריה עדיין אינן מבצעיות

מרכז המעקב הסורי, גוף אופוזיציה סורי, דיווח כי בתקיפת ישראל אתמול בלילה נהרגו לפחות 21 בני אדם, בהם 15 אזרחים זרים. מתוכם, לפחות 12 הם אנשי משמרות המהפכה האיראנים. אתמול בבוקר דיווח משרד ההגנה הרוסי כי בתקיפות חיל האוויר נהרגו ארבעה חיילים סורים – אך כעת מתבר שבין ההרוגים ככל הנראה גם איראנים רבים.

ראש הועדה לביטחון לאומי של הרפובליקה האסלאמית באיראן התייחס היום למתיחות מול ישראל ולניסיונות ההתבססות הצבאית של ארצו בסוריה. "שיתוף הפעולה שלנו עם דמשק הכרחי על מנת להכחיד את הטרור", אמר הפקיד הבכיר וטען שארצות הברית היא האיום המשמעותי ביותר על איראן.

הבכיר האירני, האדמירל עלי שמקני, העניק ריאיון מיוחד למגזין העוסק ביחסים בין-לאומיים ופוליטיקה היוצא לאור בבירה טהרן וטען שמדיניות החוץ של איראן מבוססת על "עיקרון השכנות הטובה". שמקני טען גם ש"דיאלוג טוב עם המדינות השכנות שלנו הוא חשוב על מנת להתמודד מול משבר הביטחון באזור".

בתוך כך, הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר לדיון בנושא המתיחות בצפון, על רקע שיגור הטיל האיראני לרמת הגולן והמתקפה הישראלית שבוצעה לאחר מכן. זו תהיה ישיבת הקבינט הראשונה בהשתתפות הרמטכ"ל החדש רב-אלוף אביב כוכבי.

שר העלייה והקליטה יואב גלנט תייחס הבוקר בריאיון ל'ערוץ 13' להתחממות הגזרה הצפונית בגבול סוריה, "קבענו בקבינט לפני למעלה משנתיים שלושה דברים: לא נאפשר הקמתו של צבא איראני בסוריה, לא נאפשר פתיחתה של חזית נוספת ברמת הגולן, ולא נאפשר שהאדמה הסורית תהיה מקפצה לנשק מפר איזון מאיראן ללבנון – ואנחנו עומדים בכל הסעיפים" אמר.

כלי תקשורת ברוסיה דיווחו כי סוללות ה-S-300 בסוריה אינן מבצעיות עדיין ועל פי ההערכות האופטימיות ביותר הן תהיינה מבצעיות רק בחודש מארס. עוד דווח כי היחסים בין ישראל לרוסיה לא השתנו וכי רוסיה תגיב לתקיפות הישראליות בסוריה רק אם תהיה פגיעה בכוחותיה שלה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *