ראש הממשלה ביקר במפעל שמייצר את טיל החץ ועודכן על הניסוי בחץ 3: "לישראל יש יכולות הגנה והתקפה חזקות מאד ומהמתקדמות בעולם". עוד הוסיף, "אני מבקש להביע הערכה מיוחדת לבת בריתנו, ארה״ב, על שיתוף הפעולה הביטחוני"

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ביקר בצהריים (שלישי) במפעל מל"מ של התעשייה האווירית המפתחת ומייצרת את טיל החץ, בבאר יעקב. נתניהו שמע סקירות ועדכון מבצעי על הניסוי במערכת ההגנה האווירית חץ 3 שנערך הבוקר, בשיתוף עם הסוכנות האמריקאית להגנה מטילים.

בהצהרה לתקשורת בתום הביקור אמר ראש הממשלה כי, ״אני מברך על הניסוי המוצלח של טיל החץ 3. לישראל יש יכולות הגנה והתקפה חזקות מאד ומהמתקדמות בעולם. יידעו אויבינו המבקשים להשמיד אותנו – אגרוף המחץ של ישראל יגיע לכל מבקשי רעתנו ונבוא איתם חשבון".

"בין ישראל לארה״ב מתקיים שיתוף פעולה הדוק ביותר בין תעשיות הביטחון. אני מבקש להביע הערכה מיוחדת לבת בריתנו, ארה״ב, על שיתוף הפעולה הביטחוני, ועל שיתוף פעולה בליווי, בניסוי ובפיתוח מערכות ההגנה שלנו ובתוך זה גם טיל החץ. אנחנו נמשיך לפתח בהצלחה את מערכות הנשק המתקדמות ביותר בעולם כדי להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל ואת ביטחון מדינת ישראל".

כאמור, הבוקר בשעה 06:44 ביצעו מנהלת 'חומה' במפא"ת (המינהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) שבמשרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) ניסוי מוצלח במערכת הנשק 'חץ 3', המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. הניסוי בוצע משדה ניסוים במרכז הארץ, בהובלת התעשייה האווירית ובהשתתפות חיל האוויר.

לאחר שיגור המטרה גילה אותה מערך המכ"מים של מערכת ה'חץ' והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, אשר ניתח אותה וביצע תכנון מלא ליירטה. עם השלמת התכנון, שוגר לעבר המטרה מיירט 'חץ 3', אשר השלים את משימתו בהצלחה מלאה. "הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה", נמסר.