בתמונה: ניסיון החיסול לפני שנה

צבא לבנון: "עצרנו סוכן מוסד שהיה שותף לניסיון התנקשות בפעיל חמאס"

שנה אחרי הפיצוץ ממנו נפגע פעיל החמאס מוחמד חמדאן בלבנון, צבא לבנון מפרסם היום כי עצרו סוכן מוסד שהיה שותף לניסיון ההתנקשות • צבא לבנון: "העצור הודה שהוא סוכן מוסד, השייך לאויב הישראלי, מאז שנת 2014 ואף נועד עם מפעיליו"

במהלך היום הודיע צבא לבנון, כי עצר חשוד בניסיון ההתנקשות של פעיל חמאס על אדמת לבנון. על פי לבנון, החשוד שנעצר הוא חוסיין אחמד שתצפת על מקום קודם שהתרחש הפיצוץ שממנו נפגע מוחמד חמדאן – המשמש כנציג ארגון החמאס בלבנון ואחיו של אוסאמה חמדאן (אבו חמזה) מהלשכה המדינית של הארגון הטרור.

על פי ההודעה, "כתוצאה ממעקב אחר סוגיית ניסיון ההתנקשות בבכיר חמאס ב-14 בינואר 2018 בצידון באמצעות לבנת חבלה ברכבו, המודיעין הצבאי עצר אתמול, ה-21 בינואר באזור שהרביל, את חוסין אחמד בתו שעקב אחר הבכיר לפני הפיצוץ".

"העצור הודה שהוא סוכן מוסד השייך לאויב הישראלי מאז שנת 2014 והוא אף נועד עם מפעיליו מחוץ ללבנון וקיבל מהם ציוד אלקטרוני למעקב והתקשרות", נאמר בהודעה.

במהלך החקירה הודה החשוד כי הוא עקב אחרי מוחמד חמדאן, שהיה יעד להתנקשות מאז קיץ 2017. את ממצאי המעקב הוא העביר למפעיליו הישראלים, במסגרת ההכנות לניסיון ההתנקשות בו, כשאלו דאגו להוציא את הפיצוץ ברכבו לפועל על ידי חוליה אחרת ולדבריהם "נתפס ברשותו ציוד אלקטרוני רב שקיבל מהמפעילים שלו במוסד".

החשוד סיפר, כי לאחר התקרית הוא עזב את שטח לבנון לפרק זמן של שלושה חודשים וחזר ללבנון רק לאחר שהונחה לחזור.

ניסיון ההתנקשות, כלשונם, אירע ברכבו של חמדאן בזמן שהותו בעיר צידון שבדרום לבנון ובחמאס מיהרו להאשים את ישראל כי הם אחראיים לכך מאחר ורק להם יש אינטרס לפגוע בו.

בהודעת ארגון הטרור שיצא אחרי האירוע נמסר, כי חמדאן נפצע באורח קל ברגלו והוא הועבר להמשך טיפול בבית חולים, כשעל פי דיווחים, כתוצאה מהפיצוץ נאלצו בבית החולים לכרות את רגלו.

בוידאו ובתמונות: תיעוד מזירת האירוע בלבנון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן