צילום: פלאש 90

סוריה מאיימת: "אם התקיפות לא ייעצרו – נתקןף את נתב"ג"

סוריה דורשת ממועצת הביטחון להתערב ולשים סוף לתוקפנות הישראלית בשטחה. שגריר סוריה באו"ם איים: "אם מועצת הביטחון לא תתערב - נאלץ להגיב ולתקוף את נמל התעופה בן גוריון" • וגם: עליית המדרגה האיראנית שהובילה לתגובה החריפה

סוריה זועמת על מה שהיא מכנה "התוקפנות הישראלית הנפשעת" בשטחה ומחריפה את רף האיומים כלפי ישראל: בשאר אל-געפרי, שגריר סוריה באו"ם, קרא אמש למועצת הביטחון להתערב ולמנוע את המשך התקיפות הישראליות.

בנאום שנשא באו"ם הזהיר אל-ג'עפרי מפני תגובתה של ארצו אם התקיפות יימשכו ומועצת הביטחון לא תתערב. "אני קורא למועצת הביטחון להתערב. אם היא לא תעשה זאת נממש את זכותינו הלגיטימית להגיב ולתקוף את נתב"ג", אמר.

הבחירה בנתב"ג כיעד לאיום אינה מקרית, כמובן, אלא היא תוצאה של התקיפות החוזרות ונשנות של ישראל בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק.

מה גרם לתגובה החריפה של ישראל? העיתונאי ניר דבורי מסביר מה הוביל לתגובה הנרחבת של ישראל נגד יעדים איראניים ביום ראשון בלילה. "מדובר בשינוי בניסיונות ההתגרות האירניים בישראל. בעבר הם ירו לשטח ישראל רקטות גראד, כמו שיש לארגון הטרור חמאס, כולן מהאזורים הסמוכים לדמשק. אלו היו בעלוֹת טווח של 40 ק"מ וראש נפץ במשקל של כ-20 ק"ג. רובן נפלו אז בשטח סורי ומקצתן יורטו בהצלחה.

שלשום זו כבר היתה רקטה כבדה מתוצרת אירן שנורתה בידי אירנים. היא בעלת טווח של יותר מִ-250 ק"מ ונושאת ראש נפץ של כ-200 ק"ג, והיא בעלת פוטנציאל נזק עצום".

לדבריו, "טילים כאלה יכולים להגיע לחדרה ולנתניה. מי ששיגר בחר בחרמון דווקא בשעה שהיו על הפסגה אלפי מטיילים ישראלים. לכן התגובה הישראלית הייתה רחבה כל כך: 12 מטרות שהופצצו ברחבי סוריה: מחסני נשק בשדה התעופה של דמשק, מחנות אימונים מדרום לבירה הסורית ומתקני מודיעין אירניים. ולאחר שירו גם לעבר מטוסי חיל האוויר התוקפים, הושמדו אף 6 סוללות נ"מ סוריות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *