חיילים בבסיס הסודי הבחינו ברחפנים בכמה מקרים בחודשים האחרונים - אך המפעילים לא אותרו בזמן אמת. בצה"ל בודקים: מעשה קונדס או שמא בניסיון ריגול. גורם הבקיא בנושא: "עצם חשיפת הפעילות במתקן עשויה להסב נזק ביטחוני משמועתי"

בסיס מסווג של חיל האוויר צולם באחרונה בידי רחפנים. לצה"ל לא ברור מי אחראי לצילומים, ואיזה שימוש נעשה בהם – כך נחשף הבוקר בעיתון 'ישראל היום'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי יואב לימור, "הבסיס המדובר צולם בכמה מקרים בחודשים האחרונים. חיילים המשרתים במתקן המסווג הבחינו ברחפנים שטסים במקום, ככל הנראה במטרה לצלם את הפעילות שבו. החיילים דיווחו על הרחפנים אך מפעיליהם לא אותרו בזמן אמת".

עוד דווח כי הפעלת הרחפנים באזור הבסיס המסווג מטרידה מאוד את המפקדים במקום, וכן את מפקדת חיל האוויר ואת גורמי הביטחון המידע בצה"ל. מאמץ רב הושקע בניסיון לאתר מי אחראי להפעלתם, ואם הצילום נעשה כמעשה קונדס, או שמא במכוון, מתוך כוונה לאסוף מידע.

גורם בכיר הבקיא בנושא אמר כי "החשש הוא שייעשה שימוש במידע שצולם….גם אם הצילומים נעשו בתמימות ולא על ידי גורם עוין, עצם חשיפת הפעילות במתקן עשויה להסב את זה הנזק ביטחוני משמעותי".

לדבריו, "הרחפנים הפכו בשנים האחרונות לנושא שמעסיק מאוד את המערכת הביטחון ואת צה"ל בכלל ואת חיל האוויר בפרט. הדאגה היא בכמה דברים, החל בהפרעה לפעילות השוטפת של מטוסי ומסוקי חיל האוויר, ועד לשימוש ברחפנים לאיסוף מידע על ידי גורמים עוינים או מתוך סקרנות".