ראש הממשלה סייר הבוקר בבסיס שיזפון ושיגר איום לחמאס. על המתיחות בגזרות השונות: "אנחנו מאותגרים מצפון ומדרום, וגם ממזרח וגם מזירות רחוקות - אנחנו יכולים לזירות האלה. אנחנו ערוכים לכל הסלמה, אני בטוח ביכולת שלנו להכריע את האויב"

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר הבוקר בבסיס שיזפון וצפה בתרגיל סדרת קרב משולבת של צוערי זרוע היבשה של צה"ל. במהלך הסיור נשא נתניהו דברים והתייחס בהרחבה למתיחות בגזרות השונות.

"האויב העיקרי שאנחנו עומדים בפניו זה איראן. איראן מכריזה על כוונתה להשמיד אותנו בנשק גרעיני שאנחנו מחויבים לסכל, אבל איראן גם בונה כוחות סביבנו. היא רוצה ללפות אותנו. הם הקימו מבצר קדמי בלבנון, באמצעות חיזבאללה, הם הקימו מבצר דרומי בעזה שאותו תומכים חמאס והג'יהאד האסלאמי, ועכשיו הם רוצים להקים מבצר שלישי, ממש על גבולנו מול גולן, בהתבססות צבאית של צבא איראן בסוריה", אמר נתניהו.

הוא הוסיף: "אנחנו מחויבים להילחם בכל הדברים הללו. אנחנו הולמים בצבא איראן בסוריה. צה"ל הוא הצבא היחיד שנלחם בצבא האיראני בסוריה. אנחנו מנטרלים את נשק המנהרות, במבצע מגן צפוני עכשיו בלבנון, ואת נשק המנהרות בעזה. אנחנו בשלוש החזיתות האלו מול איראן וגרורותיה".

לדבריו, "זרוע היבשה היא חלק חיוני מכוח ההכרעה של צה"ל. זרוע היבשה משתנה במהירות. נעשו דברים גדולים וייעשו דברים גדולים עוד יותר. שוחחתי עם הרמטכ"ל אביב כוכבי, כיצד להפוך את זרוע היבשה הקטלנית שלנו לקטלנית עוד יותר, וזה אומר לשלב בה את כל הטכנולוגיות הללו, שאת חלקן ראינו כאן, וחלקן עוד בדרך. אני בטוח ביכולת שלנו להכריע את האויב. אנחנו מאותגרים מצפון ומדרום, וגם ממזרח וגם מזירות רחוקות – אנחנו יכולים לזירות האלה"

בסיום הדברים התייחס נתניהו להתרחשויות בעזה ואיים: "יש אולי מישהו בעזה שחשב שהוא יכול להרים ראש, אני מציע להם להבין שהתגובה תהיה קטלנית וכואבת מאוד. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ולכל הסלמה".