בזמן שבמפלגת 'הבית היהודי' מחפשים ראש חדש למפלגתם, עולים שמות מעניינים כאופציה אפשרית לאייש תפקיד זה והערב זו סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מ'הליכוד' שטוענת כי קבלה מספר הצעות לקחת על עצמה תפקיד זה, אך לטענתה היא דחתה את ההצעה

החלל שהותירו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד עם עזיבתם את 'הבית היהודי' לטובת הקמת מפלגה חדשה בשם ה'ימין החדש', כאשר זהות יו"ר המפלגה הבא של 'הבית היודי' עדיין לא ברור, כמו גם האם יהיה זה מישהו מבין החברים המכהנים כיום כחבר כנסת או שמא כוכב שיביאו מבחוץ. מאז הודעת בנט ושקד על פרישתם עלו מספר שמות אפשריים ומעניינים והיום סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מ'הליכוד' טוענת כי גם לה הציעו אך סרבה.

כזכור במשך הזמן עלו מספר הצעות מעניינות כמו הרב הראשי הצבאי לשעבר רפי פרץ, ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך ודמויות מעניינות נוספות שחלקן נראו רק בעיני עצמם כמועמדים לתפקיד. הערב ציפי חוטבלי צייצה בחשונה בטוויטר: "לטובת העיתונאים ששאלו: הציעו לי לעמוד בראש הבית היהודי, וסירבתי. הליכוד היה ויהיה הבית של כל בוחרי הימין בישראל, ובוודאי של חבריי בציונות הדתית".

בראיון לערוץ 7, שם סיפרה חוטבלי על ההצעה לראשונה היא אמרה: "פנו אליי כמה רבנים מרכזיים בציבור שלנו, רבנים שעומדים בראש ישיבות חשובות ואמרו שבעקבות המשבר הגדול שהציונות הדתית נקלעה אליו לאחר הפרישה של נפתלי בנט ואיילת שקד, הם ביקשו לקחת אחריות על הציבור היקר שצמחתי מתוכו, אבל כבר עכשיו אני אומרת בגלוי שסירבתי להצעות האלה".