בתמונה: מפגש תיאום בין קצינים ישראלים ורוסים

רוסיה: "איננו בעלי ברית של איראן. ביטחון ישראל בראש סדר העדיפויות"

"לא מקלים ראש בצעדים שיבטיחו את ביטחון ישראל": שבוע לאחר התעצמות העימות הגלוי בין ישראל לאיראן על אדמת סוריה, משמיע סגן שר החוץ הרוסי מסר שעומד בניגוד מוחלט להודעה הרשמית של משרד החוץ הרוסי בשבוע שעבר

שבוע לאחר ההחרפה הדרמטית במערכה הגלויה בין ישראל לאיראן על אדמת סוריה, משמיע סגן שר החוץ של רוסיה, סרגיי ריבאקוב, מסר אוהד מאוד כלפי ישראל, שמעמיד תחת סימן שאלה את הדיווחים על מתיחות בין ירושלים למוסקבה בעקבות האירועים האחרונים.

במהלך ראיון לרשת CNN נשאל סגן החוץ הרוסי האם רוסיה ואיראן הן בעלות ברית בסוריה, והשיב בהסתייגות: "לא הייתי משתמש בהגדרה הזאת כדי לתאר את היחסים שלנו עם איראן בסוריה".

בענין הפעולות של ישראל בשטח סוריה אמר סגן שר החוץ הרוסי: "ביטחון ישראל נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, יודעים את זה גם בירושלים וגם במנהטן…אנחנו לא מקלים ראש בחשיבות הצעדים שיבטיחו את ביטחון ישראל".

יצוין כי הדברים הללו עומדים בניגוד מוחלט להודעת דוברת משרד החוץ הרוסי מהשבוע שעבר.

בתוך כך, חבר הקבינט המדיני ביטחוני, השר יואב גלנט, אומר כי "למדינת ישראל ולרוסיה יש אינטרס משותף להוציא את איראן מסוריה. כל עוד הרוסים היו צריכים להכניע את הארגונים המורדים, הם ראו בשיעים והאיראנים שותפים ומבצעי מדיניותם בשטח. כאשר המערכה הזה הוכרעה לטובת הציר השיעי וכנגד הכוחות הסונים עולות השאלות של מי ישקם את סוריה, מי ימכור את הציוד הצבאי ומי ישלוט בנמלי התעופה והים – כאן הרוסים והאיראנים הם מתחרים".

לדבריו, "למדינת ישראל יש תוכנית לגירוש האיראנים מסוריה, בתוך התהליך הזה יש מרכיבים מודיעיניים, דיפלומטיים, בטחוניים, תודעתיים וצבאיים. האחרונים כוללים גם ״מרכיבים קינטיים״ – העברת חימוש אל הצד השני ופגיעה בייעדים. הסיבה האמיתית בכך שאיראן לא מבוססת ברמת הגולן נעוצה בכך שמדינת ישראל פועלת למנוע זאת עצמאית ובעזרת בנות בריתה".

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן