צילום: פלאש 90

השטח ביו"ש מבעבע: פלסטיני נהרג במהלך עימות עם מתיישבים

פלסטיני נהרג ועוד כמה עשרות נפצעו במהלך עימות שהתפתח סמוך למאחז עדי עד. לטענת המתיישבים, מחבלים תקפו באבנים ובסכינים קבוצה של מטיילים שחולצו רק בחסות הירי של כוחות כיתת הכוננות שהוזעקו למקום. צה"ל: "האירוע ייחקר ויבדק"

מה שנראה בתחילה כחיסול של מחבל במהלך עימותים עם כוחות צה"ל מתברר כהתרחשות מורכבת בהרבה.

ראשית לעובדות המוסכמות: פלסטיני כבן 38 מצא היום את מותו במהלך עימותים סמוך למאחז עדי עדי. הירי שגרם למותו בוצע ע"י מתיישב המתגורר באזור.

וכעת לגירסאות הסותרות וחילופי ההאשמות: הפלסטינים טוענים שהעימות התפתח במהלך ניסיון של עשרות מתנחלים להיכנס לכפר אל מוע'ייר שליד רמאללה. לטענת הפלסטינים, המתנחלים הגיבו באלימות רבה למחאה של תושבי הכפר.

מנגד, תושבי עדי עד מציגים גירסה הפוכה. להלן נוסח ההודעה שהפיצה דוברות הישוב: "אירוע דקירה ותקיפה חמורה בצהרי השבת. בצהרי יום השבת קבוצת מטיילים בפאתי היישוב מותקפת בדקירות סכין ובאלימות קשה על ידי ערבים תושבי הכפר החבלני אל מועייר. אחד המטיילים נפצע מדקירה והם מצליחים להזעיק עזרה. כוחות של כיתות הכוננות האיזוריות מוקפץ למקום על מנת לחלץ את המטיילים ולשלול דיווח על מטייל שנעדר.

הכוחות מותקפים באלימות קשה מאוד ומרגע שהם חשים בסכנה מוחשית לחייהם הם מגיבים בירי באוויר. כוחות צבא שהגיעו למקום מתעמתים עם מאות של ערבים שתוקפים את החיילים באלימות קשה. הכוחות משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות. היישוב עדי עד רואה בחומרה את המתקפות החוזרות ונשנות של תושבי הכפרים הערבים באיזור וקורא לכוחות הביטחון להגיב בחומרה ולהעניש את כל כפרי הטרור".

מצה"ל נמסר: "מוקדם יותר היום התפתח חיכוך פיזי בין מספר פלסטינים למתיישב סמוך לעדי עד, במהלכו נפצע אזרח באורח קל ולא נזקק לפינוי. מפרטים ראשונים עולה כי לאחר מכן, התפתח חיכוך בין מתיישבים לפלסטינים באזור במהלכו בוצע ירי חי על ידי המתיישבים. ישנו פלסטיני הרוג ומספר פלסטינים פצועים. כוחות צה"ל ומג"ב קפצו לנקודה והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. הפרת הסדר פוזרה. מדובר בפרטים ראשוניים, האירוע יבדק ויתוחקר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו