לפיד גנץ משוכנעים שגבי אשכנזי הוא היחיד שיכול להעביר אליהם מנדטים מהליכוד. אלא שהוא מוכן להצטרף אליהם רק אם המפלגות שלהם יתאחדו, מהלך בעייתי לאור ההתעקשות של שניהם על המקום הראשון • בינתיים, יעלון קרוב לאיחוד עם גנץ

בחירות 2019: גבי אשכנזי הוא כעת הדמות המחוזרת ביותר במחנה המרכז-שמאל. יאיר לפיד ובני גנץ מתוסכלים מאוד מהסקרים המציבים את מפלגותיהן סביב ה-10 מנדטים (מרחק 20 מנדטים מהליכוד) ומשוכנעים שהצטרפות של הרמטכ"ל לשעבר יכולה לקרב אותם לליכוד, וחשוב מכך: על חשבון הליכוד.

הפרשן אמנון אברמוביץ חושף בחברת החדשות כי "הן בני גנץ והן יאיר לפיד מחזיקים בסקרים לפיהם אשכנזי הוא היחיד שמעביר מנדטים מהליכוד לעבר גוש המרכז-שמאל. משכך, השניים מנסים כבר תקופה ארוכה לשכנע את אשכנזי להצטרף לרשימותיהם, כמספר 2 הבכיר".

ע"פ הדיווח, "אשכנזי, שמבין את כוחו הפוליטי, מציב לשניים תנאי: איחוד. אשכנזי אומר כי לא אכפת לו לשמש כמספר 3 במפלגה מאוחדת, לא משנה בראשותו של מי מהפוליטקאים".

אלא שמהלך כזה נראה כמעט סיכוי נכון לשלב זה, לאור העובדה שאף אחד מהם לא מוכן לוותר על המקום הראשון. גנץ משוכנע שהמקום הראשון מגיע לו משום שבכוחו להביא קולות מציבורים הנרתעים מלפיד, האחרון טוען מנגד שהוא יו"ר מפלגה קיימת, עם מנגנון יעיל ומוקפד בהרבה משל גנץ, רזומה פוליטי עשיר יותר, וכי בסבירות גבוהה הוא יזכה ביותר מנדטים בבחירות.

בתוך כך, ב'כאן' דווח הערב כי במהלך הימים הקרובים ייחתם הסכם איחוד בין מפלגת תל"ם בראשות בוגי יעלון למפלגת 'חוסן לישראל' בראשות בני גנץ. ע"פ הדיווח, שני הרמטכ"לים לשעבר ירוצו בשתי מפלגות ברשימה אחת, כשיעלון יקבל 2-3 מקומות בעשיריה הראשונה.

מנגד בחברת החדשות דווח שהמו"מ בין יעלון ל'יש עתיד' עדיין נמשך, כך שלא מן הנמנע שבסופו של דבר יעלון יצטרף דווקא ל'יש עתיד'.