אייזנקוט עונה לנסראללה: "אין שחר לאמירה שיש מנהור שלא מצאנו"

הרמטכ"ל לשעבר לא מתרשם מדבריו של מזכ"ל חיזבאללה, וטוען: "אחת הסיבות לשתיקתו הארוכה - אובדן של יכולות קריטיות היו לו" • "על הישג אחד אי אפשר להתווכח: היינו רגילים לשמוע אותו פעם בשבוע, עכשיו הוא לא נשמע עשרה שבועות"

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

הרמטכ"ל לשעבר, גדי אייזנקוט, מגיב הערב על דבריו של חסן נסראללה אמש ואומר: "אין שחר לטענה כאילו יש מנהרות שלא מצאנו".

לדברי אייזנקוט, "אחת הסיבות לשתיקה הארוכה של נסראללה היא שנפגעו לו יכולות קריטיות". "תכנית ההתקפה על הגליל היתה ידועה למעטים, ואנחנו החל משנת 2014 עקבנו אחריה. בסוף השנה האחרונה פעלנו כדי להשמיד את יכולת המנהרות במסגרת מבצע מגן צפוני".

אייזנקוט גם עקץ את נסראללה ואמר: "על הישג אחד אי אפשר להתווכח: היינו רגילים לשמוע אותו פעם בשבוע, עכשיו הוא לא נשמע עשרה שבועות".

מוקדם יותר בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה: "אתמול נסראללה שבר שתיקה. הוא מצוי במבוכה גדולה בגלל שלוש סיבות: ראשית, בגלל ההצלחה הכבירה שלנו במבצע "מגן צפוני". הוא ואנשיו השקיעו מאמץ אדיר בנשק ההפתעה של המנהרות החודרות, כולל חפירתן, בניגוד לדבריו, בשנים האחרונות ובחודשים האחרונים. בתוך שישה שבועות שללנו ממנו לחלוטין את הנשק הזה".

"שנית, נסראללה מצוי במבוכה בגלל מצוקה כספית. המדיניות שקידמנו לחידוש הסנקציות על איראן היא מדיניות שאומצה על ידי הנשיא טראמפ בצורה בהירה וחדה, פוגעת קשות במקורות המימון של איראן וגרורותיה ובראשן החיזבאללה. שלישית, נסראללה מצוי במבוכה בגלל הנחישות שלנו". לדברי ראש הממשלה, "מול חיזבאללה ניצב כוח המחץ הקטלני של צה"ל. ותאמינו לי, לנסראללה יש סיבות טובות לא לרצות להרגיש את נחת זרוענו".

 

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן