המשחק העדין של חמאס: המועצה העליונה של ארגון הטרור העזתי החליטה להסלים את המצב אך לא להיגרר למלחמה, זאת מתוך הבנה שנתניהו - שמעוניין שהבחירות יתנהלו על רקע חקירות ולא על רקע מלחמות - ייענה יותר מתמיד לדרישות הארגון

המתיחות בדרום: המועצה החשאית של חמאס החליטה על הסלמה הדרגתית מול ישראל בדרום, שאמורה להגיע לשיאה לפני הבחירות ב-9 באפריל – כך נחשף הבוקר ב'כאן'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי גל ברגר, "'מועצת השורא' של חמאס התכנסה בימים האחרונים להערכת מצב בנוגע להבנות הרגיעה לישראל, ושם התקבלה ההכרעה להוביל הסלמה הדרגתית בשלושת החודשים הקרובים – אך מבלי להיגרר למלחמה".

עוד דווח כי מטרת ההחלטה היא ללחוץ על ישראל לקדם פרויקטים גדולים בעזה. "בחמאס מאמינים שזה העיתוי הכי נכון ללחוץ על נתניהו, ושהם יכולים להשיג בתקופת הבחירות מה שלא הצליחו עד כה", כך בדיווח.

"בארגון השולט ברצועה מעוניינים לכפות על ישראל את ביצוע השלב השני בהבנות הרגיעה – לא עוד הקלות, אלא פרויקטים גדולים שקשורים באספקת החשמל לעזה, מתקני התפלות מים ועוד".

כזכור, בשבוע שעבר התייחס ראש הממשלה למתיחות בדרום ואיים: "יש אולי מישהו בעזה שחשב שהוא יכול להרים ראש, אני מציע להם להבין שהתגובה תהיה קטלנית וכואבת מאוד. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ולכל הסלמה".