החלטת המועצה החשאית של ארגון הטרור העזתי ליזום הסלמה הדרגתית בדרום מקבלת ביטוי מעשי בשטח בדמות דחפורים שהחלו להכשיר את הקרקע לקראת חידוש המהומות • סגן ראש השב"כ לשעבר: "סינוואר מתוחכם. הוא ימקסם את המצב לטובתו"

מדיבורים למעשים: לאחר הפרסום על החלטת המועצה החשאית של חמאס להסלים את המצב בדרום, מדווחים כלי תקשורת פלסטינים כי ארגון הטרור העזתי שלח דחפורים ליישר את השטח שמול הגדר בצפון הרצועה, זאת לקראת חידוש המהומות באזור לאחר מספר שבועות של שקט.

לטענת דוברי חמאס, "הפעילות" במקום צפויה להתחדש כבר מחר.

בתוך כך, סגן ראש השב"כ לשעבר, יצחק אילן, אמר הבוקר בראיון ל'כאן': "ישראל ונתניהו נמצאים בתקופה הכי לחיצה עד הבחירות. אני מכיר אישית את יחיא סינוואר ואני אומר לכם שמדובר באדם מאוד מתוחכם. צריך להבין שהוא ימקסם את המצב שלנו עד הבחירות לטובתו".

אילן, שהצטרף למפלגתו של בוגי יעלון, הוסיף: "אין לי ספק שממשלת ישראל תהיה לחוצה, אחרי שאיבדה את ההרתעה מול החמאס. יש מצבים שצריך להגיב ולהרתיע. זה לא הגיוני שבמדינה עם צבא אימתני, הכי חזק במזרח התיכון, האזרחים לא ישנים מפחד הטילים".

כאמור, אמש פורסם כי המועצה החשאית של חמאס החליטה על הסלמה הדרגתית מול ישראל בדרום, שאמורה להגיע לשיאה לפני הבחירות ב-9 באפריל. ע"פ הדיווח של העיתונאי גל ברגר, "'מועצת השורא' של חמאס התכנסה בימים האחרונים להערכת מצב בנוגע להבנות הרגיעה לישראל, ושם התקבלה ההכרעה להוביל הסלמה הדרגתית בשלושת החודשים הקרובים – אך מבלי להיגרר למלחמה".

עוד דווח כי מטרת ההחלטה היא ללחוץ על ישראל לקדם פרויקטים גדולים בעזה. "בחמאס מאמינים שזה העיתוי הכי נכון ללחוץ על נתניהו, ושהם יכולים להשיג בתקופת הבחירות מה שלא הצליחו עד כה", כך בדיווח.

"בארגון השולט ברצועה מעוניינים לכפות על ישראל את ביצוע השלב השני בהבנות הרגיעה – לא עוד הקלות, אלא פרויקטים גדולים שקשורים באספקת החשמל לעזה, מתקני התפלות מים ועוד".

כזכור, בשבוע שעבר התייחס ראש הממשלה למתיחות בדרום ואיים: "יש אולי מישהו בעזה שחשב שהוא יכול להרים ראש, אני מציע להם להבין שהתגובה תהיה קטלנית וכואבת מאוד. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ולכל הסלמה".