סגן שר החוץ הרוסי ושליחו של נשיא רוסיה לטיפול בענייני סוריה נחתו בישראל ונפגשו עם בכירים במשרד החוץ • מחר צפויים הבכירים הרוסים להיפגש עם ראש הממשלה ובכירים נוספים בישראל • בקרוב פגישה בין בנימין נתניהו לפוטין?

תפנית ביחסי ישראל-רוסיה? סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ורשיניק, ושליחו של פוטין לענייני סוריה, אלכס לברנטייב, נחתו ביממה האחרונה בישראל ונועדו עם מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם ובכירים נוספים ומחר אף צפויים להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

כאמור, פגישות אלו מתקיימות על רקע היחסים העכורים בין שתי המדינות בעקבות נפילת המטוס הרוסי מעל שמי סוריה, כאשר האצבע המאשימה במקרה זה מופנית כלפי ישראל שאחראית בעקיפין לפגיעת טיל הנ"מ.

בעקבות כך, נשיא רוסיה וילדמיר פוטין אף סירב להיפגש לפגישה, במהלך התקופה שעברה מאז, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כעת, כך נראה, פגישות אלו מגיעות במטרה לחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני בין שתי המדינות טרם נסיגת הכוחות האמריקנים מסוריה.

כזכור, מאז תקרית הפלת המטוס הרוסי ניסה ראש הממשלה להיפגש עם נשיא רוסיה במטרה ליישר באופן סופי את ההדורים בין ירושלים למוסקבה, כאשר נתניהו אף הכריז בקולו לפני מספר חודשים כי הוא יפגש בקרוב עם פוטין, אך מאז מפגש כזה לא יצא אל הפועל.

ב'כאן' פורסם לפני מספר חודשים, כי "פגישה בין נתניהו לפוטין שהיתה אמורה להתקיים ב-11 בנובמבר בפריז במהלך אירועים לציון מאה שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה, בוטלה לאחר שכבר סוכמה בין ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת למקבילו הרוסי ניקולאי פטרוש".

ע"פ גורם בלשכת ראש הממשלה הפגישה בוטלה לבקשת הצרפתים שמתעקשים על אי קיום פגישות צד במהלך האירועים בפריז. אלא שמקור ישראלי אחר אמר ל'כאן' שהסיבה האמיתית מדאיגה בהרבה מבחינת ישראל. "ברוסיה כועסים על פרסום התקיפה הישראלית בסוריה לאחר הפלת המטוס הרוסי", כך לטענת המקור.