מחר תשיק מפלגת 'חוסן לישראל' את קמפיין הבחירות שילווה אותה בחודשים הקרובים לקראת מערכת הבחירות, אך הנאום התקיף שתוכנן לאירוע זה כבר הודלף לתקשורת • בין ההצהרות: האם ישבו בממשלת נתניהו בקונסטלציות משפטיות שונות

יו"ר 'חוסן לישראל', הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ישיק מחר את קמפיין הבחירות לכנסת בנאום בגני התערוכה בתל אביב, בנאום בן 12 דקות שצפוי להתחיל בשיא זמני הצפייה ברשתות הטלוויזיה יציג גנץ את עמדותיו בנושאים המדיניים והחברתיים. הערב, בדיווחים סותרים, נחשפו חלקיים שאולי יהיו בנאום.

על פי הדיווח ב'החדשות', גנץ צפוי לשאת נאום ארוך ומפורט ובו יתייחס לישיבה בממשלה שבראשה עומד נאשם בפלילים, התייחסות למשפחת נתניהו והתחייבות ראשונה לאחת הפעולות של מפלגתו בכנסת ובממשלה. על פי הטיוטה שהגיע לידי עמית סגל, גנץ יכנס בחריפות בנתניהו ויאמר כי "ישראל איננה מלוכה ואין בה מלך או מלכה. משפחת נתניהו איננה משפחת מלוכה, ונתניהו איננו מלך".

גנץ גם יתקוף את הממשלה היוצאת ויאמר כי היא "ממשלה רעה ומושחתת שמפלגת את העם". הוא גם יבטיח כי "אנחנו נקצוב את כהונת ראש הממשלה". אך ההצהרה המשמעותית ביותר תהיה כי, "לא אשב בממשלה שנגד העומד בראשה הוגש כתב אישום". מצד אחד יש כאן הצהרה נגד נתניהו, אך יש בה גם הסכמה לשבת בממשלתו טרם הגשת כתב אישום שאחרי שימוע.

ב'חדשות 13' דווח כי גנץ צפוי להצהיר בנאומו על כוונתו להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא צפוי להתייחס לכל הסוגיות שעל סדר היום, ובסביבתו ישנה דיון כיצד להתייחס לסוגיית חקירות ראש הממשלה. על הרמטכ"ל לשעבר מופעל לחץ רב להכריז כי לא יישב בממשלה במידה ויוגש נגד נתניהו כתב אישום כפוף לשימוע, כאשר החשש המרכזי הוא שבמידה ולא יצהיר זאת, הוא יאבד תומכים רבים. גם האיחוד האפשרי עם משה יעלון מקרב אותו לעשות זאת.

ב'כאן חדשות' דווח כי גנץ צפוי להתייחס לכל הנושאים הפוליטיים שעל סדר היום, בין היתר יתן התייחסות ראשונה לחקירות ראש הממשלה, אך גם יתייחס למתיחות בדרום וגם למצב המדיני. האנשים שצפויים להרכיב את הרשימה לא יהיו באולם, ויהיה במה אחת שבה גנץ יעמוד בהופעת יחיד.

עוד דווח כי גם הערב נעשים מאמצים של הרגע האחרון לנסות להביא לחיבור בינו לבין יעלון. אך גורמים שמעורים בפרטי המשא ומתן אומרים כי "הדרישות של יעלון הזויות , והקשר בינן לבין המציאות הוא מקרי בהחלט", כך צוטט ב'כאן חדשות'. ב'חדשות 13' דווח כי גנץ ומפלגתו נמצאים במגעים לצירופה של אחת המתנגדות הראשיות למתווה הגז, אורית פרקש, לשעבר ראשת רשות החשמל – שאף הודחה בעקבות ההתנגדות שלה.

מחוסן לישראל נמסר בתגובה לפרסום הערב כי, "בשבוע האחרון הוצעו על ידי גורמים שונים ליו"ר חוסן לישראל מספר נוסחי נאומים. אחת הטיוטות שלא אושרה הגיעה לידיהם של חלק מכלי התקשורת. מחר ב-20:00 אזרחי ישראל מוזמנים לצפות בנאום האמתי".