יו"ר הימין החדש אמר כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין תיקי נתניהו חשובה, אך אין בכוחה לפגוע בהליך הבחירות הדמוקרטי: "הרבה כתבי אישום הסתיימו ללא כלום. רק בפסק דין חלוט ראש ממשלה צריך לסיים את תפקידו"

שר החינוך ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט אמר היום (שני) כי "החוק הוא ברור – עד שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט יגיש כתב אישום ושימוע נתכנס ונחליט מה עושים. זו החלטה רצינית. לא נכון שבגלל אדם אחד – ראוי ככל האפשר – מנדלבליט – יחליפו שלטון. בכוחו של מנדלבליט לעשות את פעולתו. בשדה הפוליטי השאלה היא האם להחליף שלטון בגלל אדם אחד".

בכנס המכון למחקרי ביטחון (INSS) בתל אביב, גיבה בנט את נתניהו ברקע ההערכות שמנדלבליט יקבל החלטה על הגשת כתב אישום נגדו – בכפוף לשימוע – כבר בשבועות הקרובים: "נגד ראש הממשלה לא הוגש כתב אישום וראינו בעבר שהגישו כתבי אישום ולא קרה כלום". לדבריו, "הרבה תיקים של בכירים נגמרים בכלום. מיליוני ישראלים יגלמו את הסיטואציה בהצבעה, ואז עם כל הכבוד לכל המשפטנים, צריך לתת למיליונים להביע את עמדתם על מי מנהיג את מדינת ישראל. אם לא – אז פשוט נעביר את זה למערכת המשפט שיחליטו מי יהיה בשלטון. הציבור ייקח את הכול בחשבון ויחליט מה הוא מצביע".

 

גנץ vs בנט ושקד: "איזו ממשלת נתניהו תרצו – ימין חדש או שמאל חלש?"

 

שר החינוך התייחס למתיחות בדרום ואמר כי יש לפגוע בצורה משמעותית בחמאס וטען כי "אני מזמן סבור שאנחנו צריכים להגיע לפרוז או להחלשה משמעותית חד צדדית של חמאס בעזה מבלי להכניס חיילים פנימה ואז לשמר את חמאס מוחלשים לאורך זמנן. אתה לא נותן להם להתעצם מחדש – בעצם, מה שאנחנו עושים בסוריה. למעשה קורה כאן דבר דרמטי, פעם ראשונה שמדינת ישראל פועלת למניעת התעצמות של כוחות מחוץ לגבולותיה".

בנוגע לתכנית המאה של טראמפ אמר בנט כי הוא "לא מכיר את פרטי תוכנית טראמפ, אבל הקמת מדינה פלסטינית היא שגויה ובלתי הפיכה, גם אם היא מפורזת כי היא תוכל לקלוט פליטים פלסטינים. ולכן אם תהיה התקדמות לכיוון מדינה פלסטינית, אוביל ראש חץ נגד הרעיון. לא נהיה בממשלה שמקדמת מדינה פלסטינית".

 

ימין חדש? בנט ושקד החליטו לא לתקוף את נתניהו והליכוד

 

בנט נשאל בכנס על האשמותיו של ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר "האיחוד הלאומי", שהוא "זרק" את מפלגת הבית היהודי. "החזון שלי ושל איילת שקד תמיד היה לקחת את הבית היהודי ולפתוח אותה לכל עם ישראל. ניסינו כמה פעמים ולצערי גם ב-2015 ובשנים האחרונות התברר שזאת מפלגה דתית-מגזרית. אבל זה לא החזון שלנו. הבנו שאלו שני יעדים שונים. שלי זה דתיים וחילונים עם חזון ימני ברור והבית היהודי דואגת לדתיים – אבל זאת לא המהות שלי", השיב בנט.