אלמונים חדרו הלילה לבית כנסת 'שיח ישראל' בקרית יובל בירושלים, השחיתו את הריהוט במקום, פרצו את ארון הקודש שפכו חומצה על ספרי התורה והשליכו אותם בביזיון על הרצפה • "מעולם לא ראיתי דבר כזה מזעזע" • תיעוד

מחזה מחריד בקרית יובל: מתפללי בית הכנסת 'שיח ישראל' שבשכונה הירושלמית הזדעזעו לגלות כי בבית הכנסת שלהם נפל קורבן לוונדליזם מזעזע שמזכיר תקופות אחרות.

במהלך הלילה נכנסו פורעים לבית הכנסת והשחיתו את הרכוש במקום. הם לא עצרו בכך ופנו בהמשך לארון הקודש אותו הם פרצו בעזרת דיסק. לאחר מכן הם שפכו חומצה על ספרי התורה והשליכו אותם בביזיון רב על הרצפה.

"במהלך הלילה, התקבל דווח על פריצה וגרימת נזק לבית כנסת באזור קריית יובל, מיד עם קבלת הדיווח הגיעו למקום כוחות משטרה, טכנאי זיהוי ונפתחה חקירה", נמסר מהמשטרה.

סגן ראש עיריית ירושלים, ישראל קלרמן, מסר: "אסור לעבור לסדר היום עם ביזיון וחילול כבוד שמים בפריצה הנוראה הלילה לבית הכנסת בשכונת קריית יובל וזריקת ספרי תורה על הרצפה. מחזה קורע לב. שוחחתי כעת עם בכירים במשטרת ירושלים, והם עמלים בכל המישורים להביא לתפיסת החשודים".

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "כואב הלב לקום בבוקר ולשמוע על חילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל, ברמה בזויה של פריצה לארון הקדוש ושפיכת חומצה.אני סמוך ובטוח שמשטרת ירושלים תשקיע את כל האנרגיה והמשאבים על מנת למצוא את אותם פורעים, שבמקומם מאחורי סורג ובריח".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הבוקר התוודענו למקרה מזעזע של חילול בית כנסת והשחתת ספרי תורה בקרית יובל. אירוע חמור שמזכיר תקופות אפלות של העם היהודי, לא ניתן לפשעים כאלה להתרחש בימינו. שוחחתי עם ממ"ז ירושלים כרגע ואני בטוח שמשטרת ישראל תשים ידה במהרה על הפושעים!"

ח"מ העיר ירושלים מטעם סיעת ש"ס, שמואל מרציאנו, אמר בראיון ל'קול חי': "אני מתפלל בבית הכנסת הזה. עדיין רועד כולי. אני שומע הרבה על אנטישמיות בחו"ל, ומסתבר שבירושלים עיר הקודש זה גרוע הרבה יותר. מעולם לא ראיתי דבר כזה מזעזע".

צילומים: דוברות המשטרה ויונתן סינדל / פלאש 90