כיצד משפיעים נאום גנץ והחיבור עם יעלון על המערכת הפוליטית? האם יש שינוי בתמונת הגושים? ומי "מדמם" יותר - לפיד או גבאי? סקר חדש עם כל התשובות לשאלות המסקרנות • וגם: החיבור היחיד שיכול לגרום לנתניהו להפסיד בבחירות

פחות מיממה לאחר נאומו של בני גנץ, מפרסם אתר 'וואלה' סקר חדש שבדק את מידת ההשפעה של הנאום והחיבור עם בוגי יעלון על המערכת הפוליטית.

מהסקר עולה כי החיבור לא משנה משמעותית את יחסי הכוחות בין הגושים, אבל מעביר גורם לגנץ לזנק על חשבון יש עתיד, העבודה ואפילו הליכוד.

ע"פ הסקר שנערך ע"י מכון Panel Politics, לו היו הבחירות נערכות כיום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-29 מנדטים. אחריה ברשימה: חוסן לישראל 19,יש עתיד 12, הימין החדש 7, הרשימה המשותפת 7, העבודה 7, תעל (אחמד טיבי) 5, כולנו 5, ישראל ביתנו 5, מרצ 5, הבית היהודי 4 ואורלי לוי 4. בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה 7, ש"ס 4.

הסקר בחן כיצד תשפיע הצטרפות של 'גשר' בראשות אורלי לוי למפלגתו של גנץ. במצב כזה ע"פ הסקר אין שינוי של ממש במפת המנדטים, למעט ההעברתן של 4 המנדטים של לוי לגנץ, כך שמפלגתו זוכה ב-24 מנדטים. המנדט הנוסף מגיע על חשבון 'כולנו' שמתייצבת על 4 מנדטים בלבד.

בסקר נבדק תרחיש בו יתרחש מגה-מפץ בגוש השמאל מרכז, במסגרתו יתמודדו גנץ, יעלון, לפיד וגבי אשכנזי, ברשימה אחת. ע"פ הסקר, איחוד כזה יוביל להפסדו של נתניהו בבחירות.

ובמספרים: גנץ, יעלון, לפיד ואשכנזי – 33 מנדטים, הליכוד 27, הרשימה המשותפת 8, הימין החדש 7, העבודה 6, כולנו 5, תעל 5, מרצ 5, ישראל ביתנו 5, הבית היהודי 4, גשר 4. בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה 7, ש"ס 4.