צילום: עמיר לוי / פלאש 90

לקראת ריצה משותפת: סמוטריץ' במגעים מתקדמים עם 'עוצמה יהודית'

במפלגת ה'איחוד הלאומי' פועלים במרץ ליצירת בלוק טכני עם מפלגת 'עוצמה יהודית' בראשות ברוך מרזל ומיכאל בן ארי, "אנחנו מוכנים לפשרות". המשמעות: דחיקת מפלגת 'הבית היהודי' לגורם פחות מרכזי בריצה משותפת. וגם, ניסיון לשפר את מצב המפלגה בסקרים

מתקדמים המגעים בין המפלגות האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית: צוותי המשא ומתן של מפלגות האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית נפגשו מספר פעמים בתקופה האחרונה במטרה לבחון את האפשרות לריצה משותפת בבלוק טכני על מנת למנוע איבוד מנדטים לגוש הימין.

גורמים במפלגה מסרו הערב כי בימים האחרונים חלה התקדמות משמעותית במו"מ בין הצדדים בשורה של נושאים וכי ייתכן שכבר בתקופה הקרובה ייחתם הסכם בין הצדדים על ריצה משותפת בבחירות הקרובות כבלוק טכני.

מהאיחוד הלאומי נמסר כי "מתוך אחריות למניעת פיצול במפלגות הימין שעלול לגרום להפסד מנדטים לגוש ולהקמת ממשלת שמאל אחרי הבחירות אנחנו מוכנים לפשרות ולא חוסכים כל מאמץ ליצירת מסגרת טכנית שתוודא שאף קול לא הולך לאיבוד".

יו"ר עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי מסר בתגובה לפרסום כי "כדי למנוע פיצולים אנו תמיד רצינו בלוק טכני ולכן נעשה כל מאמץ לחבר כוחות ככל הניתן, וזאת במיוחד לאור העובדה שב-2009 החיבור הוכיח את עצמו".

באם מהלך שכזה ייצא אל הפועל הרי שהוא יגרום למפלגת הבית היהודי שגם כך סובלת מאבדן כוח ומאיבוד מצביעים, לריסוק מוחלט והיא תהווה גורם שולי בריצה המשותפת של מפלגות הדתי לאומי, אם בכלל.

ההחלטה שעומדת מאחורי ההחלטה של בצלאל סמוטריץ' לחבור לעוצמה יהודית נובעת מכמה סיבות. כשהעיקרית היא ההבנה שמצב המפלגה כעת בסקרים איננו מזהיר ואף במרבית מהסקרים 'הבית היהודי' במתכונתו הנוכחי לא עוברת את אחוז החסימה.

סיבה נוספת היא, המבנה של מפלגת הבית היהודי ואבדן ההנהגה לאחר פרישתו של נפתלי בנט והקושי מזה מספר שבועות להכריע מי יעמוד בראשות המפלגה לקראת הבחירות הקרובות

2 תגובות

מעניין למה הוקמו דגל וש"ס
והמבין יבין
שזה לא היה לחינם

מישהו יודע מה קורה עם אלי ישי? לא ממש שומעים עליו לאחרונה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *