צילום: צילום: שוקי לרר

מרכז אגו"י החליט: אייכלר במקום הרביעי; טסלר יחליף את מוזס • צפו

בנתניה ננעלה אחה"צ ועידת 'אגודת ישראל' עם מספר החלטות דרמטיות באשר להרכב הרשימה לכנסת • ליצמן: "אחרי שחתמנו עם דגל התורה יתכן וצפויה לנו חתימה גם עם ש"ס" • בפנים: הפרטים המלאים והנאום הראשון של טסלר לאחר המינוי
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם


(בוידאו: נאומו הראשון של יעקב טסלר)

בנתניה ננעלה אחר הצהרים (חמישי) ועידת אגודת ישראל שנערכה מאז אתמול בשעות הצהרים.

את הנעילה חתמה ישיבה מיוחדת של מרכז אגו"י בו התקבלו החלטות דרמטיות באשר להרכב הרשימה לכנסת. חברי המרכז אישרו את הרכב הרשימה שתכלול את: יעקב ליצמן (מקום ראשון) מאיר פרוש (שני) יעקב טסלר (שלישי) ישראל אייכלר (רביעי). סדר המקומות נקבע בתום מו"מ בין כל החסידויות והמרכז הסמיך את ועדת השמונה לאשר אותו באופן סופי.

"הועידה נתנה לנו חיים חדשים ורוח חיה. מברך את חברי הכנסת הישנים והחדשים. המערכה לפנינו כל לילה קם גנץ חדש באחדות היא המפתח לנצח", אמר ליצמן בסיום הועידה. לדבריו, "אחרי שחתמנו עם דגל התורה יתכן וצפויה לנו חתימה גם עם ש"ס. מועצת גדולי התורה כבר הסכימה למהלך ונעשה הכל על פיה. הסקרים גם בסדר".

"אם נתאחד ונוכיח שהועידה השיגה את מטרתה נוכל להגדיל את כוחנו הרבה יותר ממה שאתם חושבים. נכון שאמרתי את זה גם במקומי אבל הפעם תאמינו לי", כך ליצמן.

סגן השר מאיר פרוש אמר: "אנו צריכים לשאוב עידוד שכל הקהילות התייצבו כחברים בתנועה. אין מצב שרק הנציגים בכנסת ידאגו לכל צורכי הדת, צריכים להפעיל פורומים מתאימים כפי שהוחלט בועידה. נשמור על מעמד בני הישיבות והאברכים, נחזק ונבסס את הפטור לכל בת שומרת שבת ואוכלת כשר, נשמר את חומות השבת, נילחם ברפורמים והקונסרבטיבים, נתקן את העוולות בחינוך הלא רשמי ונדאג לבניית דירות למגזר החרדי".

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "מה שמאחד את כל המפלגות החדשות שקמות הוא דף המסרים של הרפורמים עד שהגענו למצב שגם מפלגות דתיות מוכנות לדבר על דברים שבעבר לא עלו על הדעת. מה שמאחד את כל המפלגות החדשות שקמות הוא דף המסרים של הרפורמים עד שהגענו למצב שגם מפלגות דתיות מוכנות לדבר על דברים שבעבר לא עלו על הדעת"

את מרב תשומת הלב תפס נאומו הראשון של יעקב טסלר, נציג חסידות ויז'ניץ שמחליף בתפקיד את ח"כ אליעזר מוזס. "נציגי אגודת ישראל מקדשים שם שמיים בבחינת ראו מה בין בני לבין חמי. נרגש לייצג את חסידות ויז'ניץ בכנסת. כל מי שמדבר על משבר באגודה מוזמן לנתניה ולראות את תנועת אגודת ישראל חיה קיימת וממשיגה להוביל את סדר היום הציבורי". בסיום הדברים אמר: "אזכיר את נציגי חסידות ויזניץ הרב מנחם אליעזר מוזס והרב שמעלקא הלפרט שפעלו ללא לאות למען עם ישראל וחסידות ויזניץ. אודה ליו"ר הרשימה הרב יעקב ליצמן על הסיוע כל השנים. תמה והסתיימה הכנסייה הארצית של אגודת ישראל בנתניה".

צילום: משה גולדשטיין

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. תתקנו את הציטוט בנאום של הרב טסלר! "מה בין בני לבן חמי". יש הבדל גדול אם כותבים "לבין חמי" (עם האות י' אחרי הב') – שזה הכוונה ליעקב אבינו, חמיה של לאה שאמרה את המשפט הזה, לבין אם כותבים "לבן חמי" (בלי י' אחרי הב'), שהכוונה היא לעשיו, הבן של חמיה (בשפתינו: "לגיסי")…

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן