צילום: פלאש 90

ח"כ אייכלר: לגיטימי שהיו ויכוחים, ניהלנו בצורה מכובדת והגענו להסכמות

ח"כ הרב ישראל אייכלר התייחס הערב בראיון על ועידת אגודת ישראל ואמר כי עיקר הועידה הייתה להפיק לקחים מהבחירות המקומיות ולתת הרגשה לכלל החסידויות ששייכים. אייכלר הוסיף כי ניהלו את הוויכוח בצורה מכובדת ובסופו של דבר הגיעו להסכמות

ח"כ הרב ישראל אייכלר התבטא הערב בראיון למהדורה המרכזית ברדיו קול חי על הועידה של אגודת ישראל שהתקיימה בימים האחרונים ואמר כי "העניין המרכזי בוועידה לא היה חסידות בעלזא".

לדבריו, "הייתה שאלה מכיוון שחסידות בעלזא לא השתתפה בבחירות הפנימיות לפני 50 שנה האם מגיע לה מקום השלישי או מקום רביעי כיוון שמדובר בחסידות השנייה בגודלה באגודת ישראל ולמען השלום כדרכה של בעלזא אנחנו ויתרנו ואני אמרתי כבר לפני חודש אני חייל איפה שיציבו אותי וקיבלנו את המקום הרביעי שהוא המקום השביעי ביהדות התורה המאוחדת".

עוד הוסיף ח"כ הרב אייכלר: "הייתה בשורה גדולה מאוד שזה הישג גדול, שכל קבילות החסידים ירגישו שיש להם נציגות אם צריכים בית כנסת או כיתה. ומזכ"ל המפלגה הכריז על דעת כל חברי המפלגה שמהיום לכל קהילה תהיה נציגות במועצת הקהילות לפחות בנציג אחד ותהיה לה השפעה והפרטים יגובשו במשך השנה. וכל החסידויות ירגישו שייכות לאגודת ישראל, אני חושב שגם דגל התורה וש"ס צריכים לעשות את זה כדי שכל הקהילות ירגישו קשורים למפלגות".

ח"כ הרב אייכלר אמר כי "בניגוד לפריימריז במפלגות אחרות שם יש לכלוכים והשמצות, אנחנו ניהלנו את זה בצורה מכובדת. היו ויכוחים אבל זה לגיטימי. מותר לשנות מיקומים ולדרוש את כבוד החצר שלנו"

בסיום דבריו הוסיף כי "חלק מלקחי הבחירות למועצות המקומיות, מועצת נציגי הקהילות תסייע להרגיש לכלל הציבור החסידי להרגיש שייכים וזה יגרום לכל אחד ואחד לצאת ולהצביע ביום הבחירות ולא רק להרגיש שעושים טובה להצביע למען אגודת ישראל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו