יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, התייחס לאפשרות לאיחוד עם העבודה: "אנו רואים עם רוב הדמויות בעבודה עין בעין". יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: "יש בינינו פערים אידיאולוגיים. אנחנו רוצים להחליף את השלטון וחיבור עם מרצ לא מקדם אותנו למטרה הזאת"

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, התייחס לאפשרות לאיחוד בין מפלגתו לבין מפלגת העבודה לקראת הבחירות ב-9 באפריל. גילאון אמר כי "חיבור כזה יכול להיות הגיוני בעיני. אנו רואים עם רוב הדמויות במפלגת העבודה עין בעין". גילאון הוסיף במסגרת דיון בכפר סבא כי "אנחנו צריכים לבחון האם השלם גדול מסך חלקיו. במידה וכן, אני חושב שצריך לבחון את האפשרות של חבירה בין מר"צ למפלגת העבודה לקראת הבחירות הקרובות".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי התייחס לדברים ואמר כי לא יהיה חיבור עם מרצ: "יש בינינו פערים אידיאולוגיים. אנחנו רוצים להחליף את השלטון וחיבור עם מרצ לא מקדם אותנו למטרה הזאת". גבאי הוסיף כי "ההתנהגות של נתניהו נגד מערכת המשפט ונגד התקשורת היא תרבות של מאפיה. זו התנהגות שיכולה להחריב את החברה הישראלית".

גבאי המשיך ואמר כי "אחרי עשר שנות שלטון נתניהו הגיע הזמן להחליף אותו. לכן אנחנו אומרים שאנחנו רוצים קואליציה של שינוי ולא קואליציה של נתניהו. אי אפשר להזדעזע ממנו ואז ללכת ולשבת איתו בממשלה. כל מי שרוצה שינוי אמיתי במדינה חייב להכריז כבר עכשיו – כן כתב אישום או לא כתב אישום, לא יושבים בממשלה של נתניהו".

יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה כי "מה שישראל צריכה זה שמאל ברור ובטוח בעצמו. זו האלטרנטיבה היחידה לימין הקיצוני והגזעני". זנדברג הוסיפה, "מדהים שגם כשמפלגת העבודה בראשותו של אבי גבאי צוללת, הוא ממשיך להתנער מהשמאל".

בתוך כך, יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' מ'העבודה') אמרה כי היא "דוחה את חזונות ההיעלמות של מפלגת העבודה". יחימוביץ' אמרה את הדברים בהתייחסות למצבה של מפלגתה בסקרים האחרונים. "היינו במשברים קשים יותר, למשל בשנת 2009 לפני פרישת אהוד ברק כשעמדנו על 4 מנדטים או על סף אחוז החסימה. בתקופת בחירות דברים קורים מהר והם ברי התהפכות ושינוי", הוסיפה.