לאחר מינויו של הרב הצבאי לשעבר רפי פרץ ליושב הראש, יתכנס מחר מרכז המפלגה כדי לבחור את הרשימה. לאחר שתיבחר הרשימה, ידונו בבית היהודי על חיבור עם האיחוד הלאומי, שבצלאל סמוטריץ' עומד בראשה. שתי המפלגות צפויות לרוץ יחדיו

האם הסאגה בבית היהודי לאחר פרישתם של נפתלי בנט ואיילת שקד לקראת סיום? הערב נבחר הרב הצבאי לשעבר, רפי פרץ לשמש כיו"ר הבית היהודי בבחירות הקרובות וזאת לאחר תקופה ארוכה בה ניסו בוועדה המסדרת של מפלגת הבית היהודי למצוא מועמד ראוי שינהיג את המפלגה בבחירות הקרובות.

בהודעה שפרסמה מפלגת הבית היהודי לאחר בחירתו של פרץ נכתב: "המועצה הציבורית לבחירת יו׳׳ר למפלגת הבית היהודי החליטה להמליץ על מינויו של תת אלוף במיל׳ הרב רפי פרץ לתפקיד יו״ר מפלגת הבית היהודי".

"הרב פרץ נבחר בידי המועצה הציבורית לאחר דיונים מעמיקים והליך בחירה ארוך וקפדני שכלל מעל ל-70 מועמדים ומועמדות".

כעת לאחר בחירתו על ידי הוועדה, מינויו יובא לאישור מרכז המפלגה מחר (שני) בשעה 20:30 יחד עם נציגות ונציגי רשימת הבית היהודי שייבחרו מחר בידי מרכז המפלגה לכנסת ה-21.

ראש הממשלה נתניהו הגיב לאחר בחירתו של פרץ: "ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את הרב רפי פרץ על בחירתו ליו״ר הבית היהודי. ראש הממשלה נתניהו קורא לבית היהודי לפעול על מנת להתאחד עם ״האיחוד הלאומי״ ו״עוצמה לישראל״ כדי למנוע אובדן מנדטים לגוש הימין, מה שעלול להביא להקמת ממשלת שמאל".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב גם הוא לאחר בחירתו של הרב הצבאי לשעבר רפי פרץ ליו"ר מפלגת הבית היהודי: "ברכות לידידי ורעי הרב רפי פרץ על היבחרו לתפקיד יו"ר הבית היהודי. אתגרים גדולים ניצבים בפנינו ואני סמוך ובטוח שבעבודה משותפת ומתוך הערכה הדדית נפעל לבנייה מחדש של הציונות הדתית וביתר שאת. עוד נכונו אתגרים רבים לציבור הגדול הזה והבע"ה בימים הקרובים נצא לדרך משותפת של כתיבת הפרק הבא בעשייה ובהשפעה הרחבה של הציונות הדתית על עם ישראל.

הרב רפי, אני שמח על הצטרפותך ומצפה לעבודה המשותפת. אני קורא לך לשבת איתי כבר מחר ולסכם על עקרונות הריצה המשותפת שלנו ושל יתר הכוחות בימין. היום יותר מתמיד – יש על מי לסמוך."

גם במפלגת עוצמה יהודית הגיבו לאחר בחירתו ובהודעה שפורסמה נכתב: "הנהלת עוצמה יהודית מברכת את הרב רפי פרץ, שנבחר לעמוד בראש מפלגת הבית היהודי. וקוראת לו להבין את גודל השעה ולהיכנס באופן מיידי, למו"מ כבר מחר בבוקר, להקמת בלוק טכני, שיאסוף אליו את הקולות הנאמנים לעם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל וזאת מתוך אחריות כבדה שבכנסת הקרובה תהיה מפלגה ציונית דתית בכנסת.