יו"ר יש עתיד פתח במתקפה נגד נתניהו במהלך נאום בכנס התנועה לאיכות השלטון. לדבריו הלחץ היחידי שמופעל על היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט הוא מכיוונו של נתניהו ולא מצד מפגינים. בליכוד הגיבו: שיחשוף מה שוחח עם נוני מוזס בדירת המסתור

ח"כ יאיר לפיד יו"ר יש עתיד התארח היום בכנס של התנועה לאיכול השלטון והתייחס בנאומו למערכת הבחירות ולהתקפות של נתניהו נגד מערכת המשפט והיועץ המשפטי אביחי מנדלבליט.

במהלך דבריו אמר לפיד: "בכל מערכת בחירות יש שאלה על מה הבחירות, כי הבחירות האלה לא יכולות להיות על החקירות של נתניהו. זה מה שהוא רוצה. אסור לתת לו. הבחירות האלה הן על החיים שלנו. על התורים במיון. על יוקר המחיה. אסור להן להיות בחירות על חקירות".

לפיד הוסיף, "נתניהו רוצה שהבחירות יהיו על החקירות משתי סיבות: הסיבה הראשונה: הוא מרגיש שהטבעת סוגרת עליו. הוא ניסה להפחיד את המשטרה, המשטרה המליצה להעמיד אותו לדין. ניסה להפחיד את הפרקליטות, הפרקליטות אומרת "יש ראיות. והראיות אומרות שהוא עבר על החוק. מנסה כל הזמן להפחיד את התקשורת. התקפה ישירה על חופש הביטוי. ניסה להפחיד גם אותי. מצא עם מי להתעסק… עכשיו הוא מנסה להפחיד את היועץ המשפטי לממשלה. הטענה האחרונה שלו היא שהיועץ המשפטי לממשלה קרס מלחץ ההפגנות נגדו".

עוד הוסיף יאיר לפיד בנאומו, "200 מפגינים עם מגפון בפתח תקווה? זה הלחץ שהופעל על מנדלבליט? על מי הוא מנסה לעבוד? הוא מינה את מנדלבליט. הלחץ האמיתי, הנסיון האמיתי להשפיע על מנדלבליט בא מנתניהו. כל יום. בכל האמצעים. בכל כוח השלטון. הרשתות החברתיות של נתניהו, הח"כים הנאמנים של נתניהו, כלי התקשורת של נתניהו. פתח לעצמו ערוץ טלוויזיה. כולם על הראש של היועץ המשפטי לממשלה. זה הלחץ. זה הנסיון האמיתי להפחיד את רשויות החוק. נתניהו הוא זה שמנסה להפחיד את מנדלבליט".

בסיום דבריו אמר, "הוא רוצה בחירות על החקירות, כי אם הוא ינצח, הוא מאמין שיהיה לו מנדט לסגור את החקירות. תקשיבו לח"כים שלו. הם כבר מפמפמים את זה. לסגור את החקירות. להעביר חוק צרפתי מורחב. להעביר את חוק החסינות. להעביר פסקת התגברות מורחבת כדי לבטל את סמכותו של בית המשפט העליון. הוא רוצה את השלטון, כי לשלטון יש כוח להציל אותו מהחקירות שלו. מבחינתו, אם הוא לא יהיה בשלטון, הוא יגמור בכלא. אז הוא רוצה לנצח בבחירות ולהעביר את החוקים שאומרים שאסור לחקור אותו".

במפלגת העבודה הגיבו לדבריו של יאיר לפיד: "כמה חבל שגם אחרי מילים כה קשות, לפיד מסרב להתחייב שלא תשב בממשלה של נתניהו. ב- 2013 לקחת 19 מנדטים של המחנה שלנו ונתת אותם במתנה לנתניהו. תתחייב לא לחזור על הטעות הזו".

גם במפלגת הליכוד הגיבו לדבריו, "לפני שלפיד מטיף מוסר, מוטב שיסביר לציבור – על מה דיבר עם נוני מוזס בעשרות פגישות חשאיות שקיים בדירת מסתור של איש עסקים בסביון, ומדוע מחק את הפגישות מיומנו?

האם זה מפני שהעביר עשרות מיליוני שקלים בפרסום דרך שרי יש עתיד לנוני מוזס וקידם למענו את החוק לסגירת ישראל היום תמורת סיקור מלטף שקיבל בידיעות אחרונות?"