צילום: התנועה לאיכות השלטון

לפיד: נתניהו מפעיל לחץ על מנדלבליט – הוא יסיים בכלא

יו"ר יש עתיד פתח במתקפה נגד נתניהו במהלך נאום בכנס התנועה לאיכות השלטון. לדבריו הלחץ היחידי שמופעל על היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט הוא מכיוונו של נתניהו ולא מצד מפגינים. בליכוד הגיבו: שיחשוף מה שוחח עם נוני מוזס בדירת המסתור

ח"כ יאיר לפיד יו"ר יש עתיד התארח היום בכנס של התנועה לאיכול השלטון והתייחס בנאומו למערכת הבחירות ולהתקפות של נתניהו נגד מערכת המשפט והיועץ המשפטי אביחי מנדלבליט.

במהלך דבריו אמר לפיד: "בכל מערכת בחירות יש שאלה על מה הבחירות, כי הבחירות האלה לא יכולות להיות על החקירות של נתניהו. זה מה שהוא רוצה. אסור לתת לו. הבחירות האלה הן על החיים שלנו. על התורים במיון. על יוקר המחיה. אסור להן להיות בחירות על חקירות".

לפיד הוסיף, "נתניהו רוצה שהבחירות יהיו על החקירות משתי סיבות: הסיבה הראשונה: הוא מרגיש שהטבעת סוגרת עליו. הוא ניסה להפחיד את המשטרה, המשטרה המליצה להעמיד אותו לדין. ניסה להפחיד את הפרקליטות, הפרקליטות אומרת "יש ראיות. והראיות אומרות שהוא עבר על החוק. מנסה כל הזמן להפחיד את התקשורת. התקפה ישירה על חופש הביטוי. ניסה להפחיד גם אותי. מצא עם מי להתעסק… עכשיו הוא מנסה להפחיד את היועץ המשפטי לממשלה. הטענה האחרונה שלו היא שהיועץ המשפטי לממשלה קרס מלחץ ההפגנות נגדו".

עוד הוסיף יאיר לפיד בנאומו, "200 מפגינים עם מגפון בפתח תקווה? זה הלחץ שהופעל על מנדלבליט? על מי הוא מנסה לעבוד? הוא מינה את מנדלבליט. הלחץ האמיתי, הנסיון האמיתי להשפיע על מנדלבליט בא מנתניהו. כל יום. בכל האמצעים. בכל כוח השלטון. הרשתות החברתיות של נתניהו, הח"כים הנאמנים של נתניהו, כלי התקשורת של נתניהו. פתח לעצמו ערוץ טלוויזיה. כולם על הראש של היועץ המשפטי לממשלה. זה הלחץ. זה הנסיון האמיתי להפחיד את רשויות החוק. נתניהו הוא זה שמנסה להפחיד את מנדלבליט".

בסיום דבריו אמר, "הוא רוצה בחירות על החקירות, כי אם הוא ינצח, הוא מאמין שיהיה לו מנדט לסגור את החקירות. תקשיבו לח"כים שלו. הם כבר מפמפמים את זה. לסגור את החקירות. להעביר חוק צרפתי מורחב. להעביר את חוק החסינות. להעביר פסקת התגברות מורחבת כדי לבטל את סמכותו של בית המשפט העליון. הוא רוצה את השלטון, כי לשלטון יש כוח להציל אותו מהחקירות שלו. מבחינתו, אם הוא לא יהיה בשלטון, הוא יגמור בכלא. אז הוא רוצה לנצח בבחירות ולהעביר את החוקים שאומרים שאסור לחקור אותו".

במפלגת העבודה הגיבו לדבריו של יאיר לפיד: "כמה חבל שגם אחרי מילים כה קשות, לפיד מסרב להתחייב שלא תשב בממשלה של נתניהו. ב- 2013 לקחת 19 מנדטים של המחנה שלנו ונתת אותם במתנה לנתניהו. תתחייב לא לחזור על הטעות הזו".

גם במפלגת הליכוד הגיבו לדבריו, "לפני שלפיד מטיף מוסר, מוטב שיסביר לציבור – על מה דיבר עם נוני מוזס בעשרות פגישות חשאיות שקיים בדירת מסתור של איש עסקים בסביון, ומדוע מחק את הפגישות מיומנו?

האם זה מפני שהעביר עשרות מיליוני שקלים בפרסום דרך שרי יש עתיד לנוני מוזס וקידם למענו את החוק לסגירת ישראל היום תמורת סיקור מלטף שקיבל בידיעות אחרונות?"

6 תגובות

אם יאיר לפיד יכול להיות המוכיח בשער במדינתנו הרי שזו הינה בהחלט מדינה מושחתת וגועלית לגמרי !!!!
הרי בכל דבר שאפשר אולי להאשים את נתניהו, הוא עצמו אשם עשרת מונים, בעיני: יאיר הוא האדם המסמל את השחיתות הפינוק הנהנתנות האגואיזם השקרנות והיוהרה העבודה במיטבם

מר לפיד . חסר סבלנות רכלן . אתה כלום . לא מסוגל לנהל בית קפה . אתה רוצה להיות ראש ממשלה . אתה סכנה לישראל . אוהב כבוד . רודף כבוד . אתה צריך לשבת בבית הסוהר על כל הרמאויות שלך ..אבל מה לעשות השמאל מגיך עליך .. עם כל שונאי ישראל . אתה אדם חסר ערך .איכס

לפיד אל תדאג, המשטרה תגיע גם אליך וגם אתה תשב בכלא. הכל עניין של זמן.

ואמר מרן הרב בקשי דורון שהוא מצליח כיון שהוא תומך ומאפשר לעולם התורה לפרוח ולשגשג ודבריו מקובלים בשמים

אדון לפיד! סייג לחכמה שתיקה.
כדאי שתשתוק. אבא שלך היה אחד שאינו יודע לשאול אבל אתה רשע. רשע מה הוא אומר?
תחשוב לבד מה נשתנה.לך כנוס את כל היהודים.

יאיר לפיד הוא יהודי חלש אופי. אין לו אמונה ולא זיקה ליהדות. יש לו הרבה טמטום המוח שלמד מאבא שלו והגויים.
ובמיוחד אחרי שראית וחווית שהנאצים ימח שמם רצחו יהודים אתה עכשיו דומה להם? ולומד מעשיהם? עובדה היא. חלש אופי.
במקום להיות יהודי הוא נראה כמו הגויים שרצחו שש מליון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *