סקר חדש שמתפרסם הערב צופה התחזקות דרמטית לגוש הימין תודות לבית היהודי שמתייצב על 6 מנדטים. עוד בסקר: גבאי מתקרב לאחוז החסימה וגנץ ממשיך לרסק את לפיד • ומי נמצא על גבול אחוז החסימה ומה בגזרת המפלגות החרדיות?

למרות שלא היו שינויים דרמטיים בשבוע האחרון במערכת הפוליטית, הבחירות שמקרבות גורמות לכלי התקשורת להמשיך ולערוך סקרים לעתים קרובות, כמו הסקר שמפורסם הערב ב'הארץ' ולא מספק נתונים מפתיעים במיוחד, וגם בו מפלגת 'התנועה' של ציפי לבני לא עוברת את אחוז החסימה. הסקר נערך על ידי קמיל פוקס ושאל 800 נדגמים.

הליכוד שומר על כוחו בדומה לכנסת הנוכחית ומקבל בסקר 30 מנדטים, מפלגת חוסן לישראל עדיין במומנטום אחרי הנאום הראשון של בני גנץ ומקבל על פי הסקר 22 מנדטים, הרחק מאחור נמצא יש עתיד של יאיר לפיד כשהוא אפילו לא מגיע למספר דו ספרתי של מנדטים ועל פי הסקר מפלגה מקבלת 9 מנדטים בלבד.

הימין החדש ממשיך לשמור על יציבותו ומקבל 7 מנדטים, גם הרשימה המשותפת שאחרי פרישת אחמד טיבי מקבלת 7 מנדטים, הבית היהודי מקבלת 6 מנדטים למרות שהרכבה טרם ברור, מפלגת העבודה עם שפל חדש של 5 מנדטים בלבד, לצידים של כולנו וישראל ביתנו שמקבלות כל אחת 5 מנדטים. על גבול אחוז החסימה נמצאים אורלי לוי אבקסיס ומרצ שמקבלות 4 מנדטים כל אחת.

בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה מקבלת על פי הסקר 6 מנדטים, שס מקבלת 5 מנדטים.

מה שכן מפתיע בסקר הוא יציבותה של הממשלה נוכחית, כשהמפלגות החברות בקואליציה הנוכחית, הליכוד (30), הימין החדש (7), הבית היהודי (6), יהדות התורה (6), שס (5), ישראל ביתנו (5), סך הכל 64 מנדטים.

 

נגמרה העבודה? "במחקר עומק גבאי נושק לגבול אחוז החסימה"

בתגובה לסקר הארץ נמסר ממטה האיחוד הלאומי: "כפי שאמרנו לאורך כל הדרך מצביעי הציונות הדתית והימין הערכי הם נכס אלקטורלי עצום ויש לנו בסיס יציב שמתחיל מ- 6 מנדטים. מצביעי הציונות הדתית והימין הערכי כבר מבינים שאנחנו- המפלגה היחידה שהם יכולים לסמוך עליה. וזה כאשר הסקר נערך עוד לפני שהשותפים שלנו בבית היהודי בחרו יו"ר ורשימה".

"אנחנו מקווים שכבר מחר נכנס למשא ומתן מואץ כדי להביא במהירות למטרה הגדולה של ריצה משותפת של הציונות הדתית. למען האחדות הגדולה נעשה הכל כדי להעניק שותפות מלאה לבית היהודי ולרב רפי פרץ שזה עתה נבחר לעמוד בראשם. הוא יהיה חלק חשוב ומשמעותי מההנהגה המשותפת ולהתוויית הדרך הגדולה של האחדות במחנה. זה צו השעה ואם כולנו נצליח לשים את האגו בצד אין לנו ספק שנגיע למספר דו ספרתי של מנדטים ונסיים כהפתעה הגדולה של הבחירות".