לאחר ספירה חוזרת נבחרו מוטי יוגב, אלי בן דהן ודוידי בן ציון, בעקבות השריונים בן דהן יהיה רק במקום הרביעי. יו"ר הבית היהודי הנכנס: "מי שהלך מהבית שלנו פספס ובגדול". על איחודים: "אני אומר לסמוטריץ, נלך ביחד אבל בית יהודי יש רק אחד''

לאחר שהועדה המסדרת בחרה את הרב הצבאי הראשי לשעבר הרב רפי פרץ ליו"ר הבית היהודי, היום בחרו חברי מרכז המפלגה את הרשימה לכנסת הבא, כשלמקום הראשון (אחרי היו"ר) הגיע חבר הכנסת המכהן מוטי יוגב, המקום השלישי ברשימה משוריין לאישה, למקום הרביעי הגיע סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ובמקום החמישי סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון.

בעקבות התוצאות הצמודות בין לבן ציון לבן דהן נערכו מספר ספירות חוזרות עד לתוצאה הסופית שהציבה את בן דהן במקום השני, (רביעי ברשימה). במקום השישי הגיעה מירי אברג'ל, בשביעי שוקי זוהר, בשמיני יונתן דובוב, בתשיעי אורלי רפפורט ובעשירי ארז צדוק.

בבית היהודי ידונו הערב בהתמודדות המשותפת עם האיחוד הלאומי, שבחרה לאחרונה את בצלאל סמוטריץ' לעמוד בראשה. לאור האיחוד הצפוי עם האיחוד הלאומי, רק שלושת המקומות הראשונים ברשימה צפויים להיכנס לכנסת. שתי המפלגות אמורות לרוץ ביחד, אך צפויות להן שאלות קשות בדרך כמו מי יעמוד בראש הרשימה המשותפת – סמוטריץ' או הרב פרץ. לאחר שיוכרע, המפלגות יפרסמו את הרשימה המשותפת לכנסת.

בתוך כך, יו"ר הבית היהודי הנכנס, הרב רפי פרץ, נאם טרם הכרזת התוצאות, לראשונה מאז שנבחר אתמול להוביל את 'הבית היהודי'. "נכנסתי לקוקפיט בענווה ובצניעות, אני חוגר חגורות ותכף כולנו ממריאים. כל הציונות הדתית ממריאה. אנחנו נמריא ביחד והשמים הם הגבול. אני קורא לכל בני ובנות הציונות הדתית – יש לנו בית, חוזרים הביתה. כולנו משפחה אחת. יש גוונים ודעות שונות אבל יש לנו בית אחד. זה מעוז ומבצר. עתיד הימין כולו תלוי בבית הזה וזה תלוי רק בנו", אמר פרץ.

בדבריו תקף את בנט ושקד שפרשו מהמפלגה, "יש כאלה שנכנסים לבית, משתמשים והולכים להם. הם לא השכילו לעמוד על אופיו האצילי של הבית הזה והם טועים בו ובנו והם טועים בי. מי שהלך מהבית שלנו פספס ובגדול. הערב כולנו אומרים – בית לא עוזבים, בית לא נוטשים". פרץ גם הושיט יד לאיחוד הלאומי ואמר, "אני בעד איחודים, אני אומר לחברי בצלאל (סמוטריץ) – נלך ביחד אבל בית יהודי יש רק אחד".

מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך התייחס למשבר שחוותה המפלגה בשבועות האחרונים וסיפר כי הוא לא מתחרט לרגע שנותר בתפקידו. "למרות כל מה שעברתי בשבועות האחרונים והמחיר הכבד ששילמתי, אני שמח שנשארתי בבית עם האנשים שאני אוהב ואני לא מצטער על כך אפילו לא לרגע אחד", אמר אורבך בכינוס מרכז 'הבית היהודי'.

צילום: פלאש 90