הפרשן הבכיר מודה: נתניהו יכל להציל עצמו אם היה פונה לשמאל

בטור שפרסם היום אמנון אברמוביץ הוא קובע כי "אם נתניהו היה הולך לממשלת אחדות, אתרוג היה לימון לעומתו". רה"מ בתגובה: "הייתי יכול להפסיק את מסע הצייד הנורא נגדי ונגד משפחתי אילו רק הייתי מציע התנתקות חדשה. לעולם לא אעשה דבר כזה"

ראש הממשלה נתניהו ותומכיו משמיעים לא פעם את הטענה לפיה אילו הוא היה מבצע "תפנית אידיאולוגית" ויוזם מהלך מדיני מרחיק לכת – כל בעיותיו המשפטיות היו נפתרות. מה שעומד בבסיס ההנחה הזאת הוא התקדים של אריאל שרון ותכנית ההתנתקות, שמהרגע שרה"מ המנוח הכריז עליה – נסגרו התיקים השונים שנפתחו נגדו.

בעבר התפרסמה הקלטה של פרשן חברת החדשות, אמנון אברמוביץ, שאומר כי "יש לשמור על שרון כמו אתרוג כדי לאפשר לו לבצע את המהלך". עם הזמן השתרש בשיח הפוליטי הישראלי המונח "אתרוג" (בחיריק) על הטיותיו השונות, כדי לתאר סיטואציה בה שומרים על פוליטיקאי מסויים מפני כל סוג של ביקורת, בעקבות עמדות בהן הוא נוקט.

אותו אברמוביץ פרסם היום טור ב'ידיעות אחרונות' שבו הוא מודה במפורש: אילו נתניהו היה "שובר שמאלה" – מצבו המשפטי היה טוב לעין שיעור.

הטור עוסק בפריימריז בליכוד, והקטע המדובר מופיע בצילום המצורף. משפט המפתח: "אם נתניהו היה הולך לממשלת אחדות, אתרוג היה לימון לעומתו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיתף את הדברים בדף הפייסבוק שלו וכתב: "אמנון אברמוביץ׳ כותב היום בידיעות אחרונות: ״אם נתניהו היה הולך לממשלת אחדות, אתרוג היה לימון לעומתו״. זאת האמת.

אתם יודעים שהייתי יכול להפסיק את מסע הצייד הנורא נגדי ונגד משפחתי – אילו רק הייתי מציע התנתקות חדשה: לסגת מקווי 67', לחלק את ירושלים ולהפקיר את ביטחון ישראל. אבל אני לעולם לא אעשה דבר כזה. אני אמשיך להיאבק למען הביטחון שלנו. אני אמשיך בעשייה האדירה שהופכת את מדינת ישראל לכוח עולמי עולה".

 

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן