ראש הממשלה הודיע כי ייפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה ב-21 בפברואר. במהלך מסיבת עיתונאים עם נשיא אוסטריה הצהיר כי ידון עם פוטין במגוון נושאים ובהם סוגיות אזוריות, המצב בסוריה וחיזוק מנגנון התיאום הביטחוני בין הצבאות

בצל המתיחות בסוריה עקב המאמצים של ירושלים למנוע את ההתבססות האירנית ועל רקע הבחירות בישראל, ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו הודיע שייפגש בעוד שבוע וחצי עם ולדימיר פוטין במוסקבה. את ההודעה מסר נתניהו בהצהרות שנתן לתקשורת בירושלים יחד עם נשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן שנמצא בישראל.

במהלך הצרה לתקשורת לצידו של נשיא אוסטריה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי, "ב-21 בפברואר אסע שוב לרוסיה בהמשך לשיחות עם הנשיא פוטין בפריז לפני חודשים ספורים והדיונים שהיו לאחר מכן. חשוב מאוד שנמשיך למנוע מאיראן להתבסס בסוריה. במובנים רבים, אנו מונעים את ההתקדמות הזו אך אנחנו מחויבים להמשיך לעשות זאת, ולמנוע מאיראן לייצר חזית נוספת נגדנו ממש כאן בצד השני של רמת הגולן. זה הנושא העיקרי שאדון בו עם הנשיא פוטין". צפו בדברי נתניהו.

כזכור, פרט לפגישה חטופה בין השניים בפריז לפני כחודשיים וכן מספר שיחות טלפון, זאת תהיה הפגישה הרשמית הראשונה של שני המנהיגים מאז הפלת המטוס הרוסי בסוריה בחודש ספטמבר. בפגישה ידונו נתניהו ופוטין בסוגיות אזוריות, במצב בסוריה ובחיזוק מנגנון התיאום הביטחוני בין הצבאות.

כאמור, מאז משבר הפלת המטוס הרוסי בחודש ספטמבר, ניסה נתניהו לקבל הזמנה לביקור בקרמלין, עד כה ללא הצלחה. בנובמבר קיימו נתניהו ופוטין שיחה של רבע שעה במהלך הטקס לציון מאה שנה למלחמת העולם הראשונה, שהתקיים בפריז. בשל המתיחות הרבה בין המדינות בחודשים האחרונים, ירד דרמטית מינון שיחות הטלפון בין נתניהו לפוטין.