גורם המעורה במגעים בין מפלגת יש עתיד למפלגת חוסן לישראל ציין כי ישנן מחלוקות בין הצדדים בנוגע למי יעמוד בראש האיחוד, כמו גם לחלוקת המקומות בתוך הרשימה המאוחדת. לפיד מסכים לרוטציה על ראשות המפלגה המאוחדת אך בחוסן לישראל מסרבים

למרות מאמציו של הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, להביא לאיחוד בגוש המרכז, גורם המעורה במגעים שבין מפלגת יש עתיד למפלגת חוסן לישראל ציין כי ישנם מחלוקות משמעותיים בין הצדדים המקשים על ביצוע המהלך. לפי אותו גורם, שתי המחלוקות העיקריות בין המפלגות שמונעות את המהלך הן השאלה מי יעמוד בראש האיחוד, וכמו גם חילוק יחסי הכוחות בתוך הרשימה החדשה.

אשכנזי, ששמו הוזכר לאחרונה כמי ששוקל להצטרף לפוליטיקה, אמר היום (שלישי) כי "איחוד זה מה שצריך להיעשות, זה נכון תמיד ובוודאי עכשיו". זאת, בתגובה לדברי פעילים שהגיעו לביתו וקראו לו לפעול לאיחוד בגוש המרכז. כ-20 פעילי "בלי איחוד – הקול אבוד", הקורא לאחד את גוש המרכז, הגיעו לביתו של אשכנזי, שיצא לשוחח עמם. הרמטכ"ל לשעבר אמר לפעילים כי כל יום עד הרגע האחרון הוא חשוב מאוד. "אני מקווה שנהיה אנשי בשורה", אמר והוסיף "אחליט ממש תוך כמה ימים, אתם יודעים עד מתי אפשר להחליט. אני עובד בזה, זה מה שאני עושה".

בתוך כך פרסם הפרשן מוטי גילת בכאן 11 כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נכנע ביממה האחרונה והעביר מסר על כך שהוא מוכן לרוטציה עם גנץ על ראשות המפלגה המשותפת וגם מוותר לחצי השני. אנשי גנץ עדיין מסרבים ודורשים ויתורים גדולים יותר.