אחרי שבועות של שקט, צבע אדום במועצת אשכול: צה"ל מסר כי זוהה שיגור מהרצועה לשטח ישראל. הפלסטינים דיווחו כי בעקבות זאת צה"ל פתח באש מקלעים על עמדת תצפית של חמאס במרכז רצועת עזה. מועצת אשכול: "אין שינוי בהנחיות"

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (רביעי) במועצה האזורית אשכול. בדובר צה"ל מסרו כי זוהה שיגור של רקטה מרצועת עזה לשטח ישראל. הרקטה נפלה בשטח פתוח מחוץ לאחר הקיבוצים סמוך לגבול, ללא נזק או נפגעים.

דוברות מועצת אשכול מסרה לתושבים כי הנפילה אירעה ככל הנראה בשטח פתוח מחוץ ליישוב. "המועצה בקשר עם הצבא ואין שינוי בהנחיות", נמסר.

זמן קצר לאחר שמיעת ההתרעה דיווחו הפלסטינים על ירי של צה"ל לעבר עמדת תצפית של חמאס ממזרח לדיר אל-בלח. מדוברצה"ל מנסר כי, "טנק של צה"ל תקף עמדה של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור שבוצע לפני זמן קצר לעבר שטח ישראל".

מוקדם יותר הערב, דיווחו בעזה על ירי של שתי פצצות מרגמה. בחלק מהפרסומים הדיווח היה על ירי לעבר כוח צה"ל ועל נפילות באזור הגדר בדרום הרצועה. בדובר צה"ל ציינו כי מדובר אירוע פנימי בעזה, אך סרבו להגיד האם הירי כוון לעבר ישראל.

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו: "שוב הופר השקט המדומה בגבול רצועת עזה. העימות הוא בלתי נמנע. אין צורך להמתין לפגיעה בחיי אדם בצד שלנו. חייבים לחזור למדיניות של סיכולים ממקודים ופגיעה מאסיבית בתשתיות הטרור."

בפתח ישיבת הממשלה בתחילת השבוע, שנערכה ביום ראשון, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "בסוף השבוע התחלנו בהקמת המכשול העילי בגבול עזה. המכשול ימנע חדירת טרוריסטים מעזה לשטחנו. בעזה צריכים להבין שאם הם לא ישמרו על השקט – לא נהסס לפעול".