החשש: גורמים זרים ישפיעו על תוצאות הבחירות באמצעות הטיית סקרים

יו"ר ועדת הבחירות התייחס היום לאפשרות של התערבות זרה בבחירות בישראל, ומסר כי בשלב זה החשש הוא מפני הטיה מכוונת של סקרי דעת קהל כדי שאלו ישפיעו באופן מגמתי על דפוסי ההצבעה של האזרחים

החשש מפני התערבות זרה בבחירות בישראל: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אמר היום במפגשה עם עיתונאים כי עיקר החשש הוא מפני ניסיונות התערבות בבחירות באמצעות הטיה של שאלונים וסקרים, באופן שאלו יציגו תוצאות מסויימות שיגרמו לשינוי בדפוסי ההצבעה של הבוחרים.

"רשות הסייבר כבר עדכנה בעניין את מכוני הסקרים בישראל", ציין זלצר, לא לפני שסרב להשיב לשאלה האם זוהו כבר ניסיונות מהסוג שהוא תיאר.

"אנחנו נערכנו ונערכים לכל הדברים הללו. נפגשנו עם כל מי שצריך גם במערך הסייבר. לא אמרתי שאני רגוע, להפך, אמרתי שאני מודאג".

לדברי זלצר, מהסיבה הזאת הבחירות בישראל לא עוברות להיות ממוחשבות. "אחת ההחלטות הראשונות שקיבלתי היתה שאנחנו לא עוברים להצבעה ממוחשבת. היום כולם מברכים אותנו. זה מאוד מסייע שאצלנו ההצבעה לא ממוחשבת".

כזכור, בחברת החדשות נחשף לפני כחודש כי "ראש השב"כ סיפר על אירוע צפוי במהלך הבחירות הקרובות בישראל, אירוע שעלול להשפיע על תוצאותיהן". בתחילה הצנזורה אסרה לפרסם את תוכן האזהרה, זאת למרות שבמקום נכחו עשרות בני אדם. בהמשך, ככל הנראה בעקבות חרושת השמועות שיצרה הידיעה, התירה הצנזורה לפרסם את הפרטים הבאים: ראש השב"כ הזהיר מפני התערבות של מדינה זרה בבחירות בישראל.

בוודאות של מאה אחוז (כאן נקט ראש השב"כ בשם המדינה ששמה נאסר לפרסום ע"י הצנזורה. ב"ב) תתערב בבחירות הקרובות ואני יודע על מה אני מדבר". אמר ארגמן, והוסיף "אני בשלב זה לא יודע לומר לטובת מי היא תתערב או לרעת מי, בשלב זה אני לא יודע לזהות אינטרסים, אבל תהיה התערבות באמצעות סייבר, פצחנים, האקרים וכן הלאה. אני יודע על מה אני מדבר".

שמה של המדינה, כאמור, נאסר לפרסום.

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן