סגן השר יעקב ליצמן מרוצה מהמהפכה שהוביל במשרד הבריאות, משוכנע שמצב הרפואה הישראלית מעולם לא היה טוב יותר, הודף את הביקורות נגד הרפואה הפרטית, מציג את הפרוייקט הגדול הבא שלו וגם סוגר חשבון עם אנשי התקשורת

"מצב הרפואה הישראלית מעולם לא היה טוב יותר. האנגלים והאמריקנים אולי טובים מאיתנו במקרים מסובכים וקיצוניים, אבל רוב הזמן הם באים ללמוד מאיתנו": כך אומר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בראיון שמתפרסם בעיתון 'ישראל היום'. לדבריו, "אנחנו לא יכולים להתחרות בבתי החולים באמריקה, זה ברור, כי זה עניין של גודל. אבל אנחנו מצליחים לשמור בישראל את רוב הרופאים המצוינים. יש כאלה שנוסעים ובסוף חוזרים הנה, וגם עליהם צריך לדעת לשמור. אבל הרפואה הישראלית במצב מצוין".

באופן כללי, השר ליצמן מדגיש בראיון שמשרד הבריאות זוהי זירת הפעילות האידיאלית עבורו. "הפכתי את משרד הבריאות למבוקש, למעניין. לא ראיתי בו מקפצה לג'וב הבא. אני רוצה להישאר שר הבריאות. מצאתי בכך עניין. עזרה לזולת, תוכן ועניין יומיומיים".

ליצמן מתקשה להבין את הביקורת נגד הרפואה הפרטית ותיירות המרפא. "תגיד, זה שאתה תיסע עכשיו הביתה לתל אביב ותשלם שבעה שקלים לנתיב המהיר, זה לא טיפול פרטי? זה שר"פ לכל דבר ועניין. אותו דבר עם תיירות מרפא. אם באים לכאן מחוץ לארץ, זה סימן שיש לנו רפואה טובה מאוד, והכסף שנכנס חוזר לאנשים ולבתי החולים בישראל".

לשאלת העיתונאי עדי רובינשטיין, מה יהיה הפרוייקט הגדול הבא שלו, משיב ליצמן: "צריך לשמור קצת הפתעות. אי אפשר לספר הכל, אבל אני חושב שנושא טיפות החלב הוא חשוב. יש מקומות שאין בהם מספיק סניפים, כמו אצל החרדים, ויש מקומות שיש בהם יותר מדי, כמו אצל החילונים. אבל תאר לעצמך, שאני אסגור טיפת חלב בעיר חילונית ואפתח בביתר עילית. אוי, מה שאתם בתקשורת תעשו לי. חגיגה גדולה. אם כי כשטיפלתי בג'אנק פוד, ראיתי לנגד עיניי בעיה לא של חסידות גור, אלא של כלל הציבור הישראלי, ובעיקר את ממדי ההשמנה בציבור החילוני".

"בסופו של דבר, האדמו"ר מגור הוא האיש החזק במדינה. הוא קובע הכל", ניסה כתב 'ישראל היום' להתקיל אותו. ליצמן לא התבלבל והשיב: "זה נכון, אבל פריימריז יותר טוב מאדמו"ר?"