מועמד מפלגת 'חוסן לישראל', צבי האוזר אמר בראיון כי "היקף הבנייה ביו"ש הוא הנמוך ביותר בדור האחרון. הממשלה מקפיאה בפועל את הבנייה". ועורר שוב סערה סביב מפלגתו. גם גנץ עורר סערה בעניין ישיבה עם הערבים ובמפלגה נאלצו להבהיר את הדברים

צבי האוזר מי שמועמד ברשימת "חוסן לישראל", טוען כי יו"ר מפלגתו בני גנץ יבנה ביהודה ושומרון לא פחות מראש הממשלה בנימין נתניהו – אם ייבחר לראשות הממשלה.

בראיון הבוקר לעיתונאי עמית סגל ב"ידיעות אחרונות" נשאל האוזר האם גנץ יקפיא את הבנייה ביו"ש והשיב: "הוא לא יבנה פחות מנתניהו. תל"ם תקדם את חיזוק ההתיישבות בכל מקום בארץ, מעבר למה שנעשה היום".

"ברצוי אולי יש הבדל, אבל במצוי אינני רואה שום הבדל בין גנץ, נתניהו, כחלון או ליברמן", אמר האוזר. "קח לדוגמא את 2018, שנת טראמפ והאביב המדיני: היקף הבנייה ביו"ש הוא הנמוך ביותר בדור האחרון. הממשלה מקפיאה בפועל את הבנייה".

דבריו של האוזר הצליחו שוב לעורר סערה ונראה כי ההתבטאויות במפלגת חוסן לישראל נהפכות לפארסה עקב כך שאחרי כל ראיון או נאום יוצאת הודעת הבהרה ממטה המפלגה לתיקון והבהרת הדברים. כך גם הפעם, במפלגת חוסן לישראל הגיבו כי "חוסן לישראל תפעל להגנה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל, לא תקפיא התיישבות וחיים של אנשים באופן גורף כפי שעושה נתניהו, ולא תיבנה באופן פראי כדי לסכל הזדמנויות מדיניות, תחתור לשלום עם מדינות ומנהיגי האזור. אנחנו נפעל על-פי צרכי הביטחון ולא לפי תיוג ימין ושמאל".

גם ראש מפלגת חוסן לישראל, בראיון ל"ידיעות אחרונות" נשאל האם יישב עם הערבים בממשלה, והשיב "אני לא פוסל אף אחד. הערבים הם אזרחי המדינה. אני נוסע מפה שש דקות ואוכל בכפר קאסם. הערבים הם אזרחי המדינה. וגם דבריו עוררו סערה ותגובה קשה מצד הליכוד.

אך בכך לא תמה הסאגה, במפלגת מרצ בחרו שוב לתקוף את מפלגתו של גנץ בעקבות דבריו של האוזר ואמרו: ״גנץ מתעלה אפילו על לפיד בעוצמת הזיגזוג. בשביל להוביל בפוליטיקה צריך אומץ וצריך דיבור ברור, ובינתיים מה שרואים מחוסן לישראל זה זגזוז ושבירה ימינה. בשביל זה לא צריך עוד מפלגה חדשה, מספיקות הישנות. אי אפשר להיפרד מהפלסטינים עם בניה מסיבית בהתנחלויות, ומי שלא אומר את זה ברור משקר לעצמו או לציבור. רק פיתרון שתי המדינות עם פינוי התנחלויות יציל את ישראל ובשביל זה צריך שמאל ברור ומרצ חזקה״.

גם במפלגת הליכוד לא חסכו מביקורת על גנץ ואמרו כי "אחרי שאבו מאזן מעודד את גנץ, גנץ אומר שהוא לא פוסל ישיבה עם המפלגות הערביות. מה עוד צריך להוכיח שהבחירה היא או ממשלת שמאל בראשות גנץ או ממשלת ימין בראשות נתניהו".