צילום: מרים אלסטר והדס פרוש / פלאש 90

כהן: "יעלון עשה שופינג בכל המפלגות"; חוסן לישראל: "אין עתיד בשקרים"

חבר הכנסת מאיר כהן ממפלגת "יש עתיד" תקף את הצטרפותו של יעלון לגנץ לקראת הבחירות. "ביצע מסע שופינג מביך, אם היה מקבל את מה שרצה, היה הולך אחרי לפיד לכל מקום. ברגע שסורב - תקף אותו". בחוסן ישראל-תל"ם תקפו בחזרה: "ביש עתיד מפיצים כזבים"

חה"כ מאיר כהן ממפלגת יש עתיד תקף בחריפות את שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון יו"ר מפלגת תל"ם שחבר למלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ. "אני לא רוצה לספר על מסע השופינג המביך של בוגי בכל המפלגות כולל מפלגת יש עתיד רק לפני חודשיים. הוא עשה מסע שופינג מביך של פוליטיקאי דרג ח'. אם היה מקבל כל מה שרוצה היה הולך אחרי יאיר לפיד לכל מקום, ברגע שאמרנו לו לא הוא תוקף את לפיד. שיתבייש לו", אמר כהן.

כהן התייחס למפלגת חוסן לישראל: "אני רוצה לשמוע ממפלגת חוסן ישראל יותר מהות. גנץ אדם ראוי וערכי. יש עוד שבועיים זה הרבה זמן בפוליטיקה. מעבר לשאלות על מי מקום 1 ומי 2 אנחנו צריכים לשמוע ממנו על מהות. אני אומר ליאיר לפיד רק אתה צריך להוביל את הגוש הזה, זה עמדתי מתוך היכרות עם הנבחרת הטובה ביותר. לי יש את הניסיון כשר רווחה וליעל כשרת בריאות, אנחנו יודעים להיכנס לתפקידים ולהתחיל לעבוד ישר.

הרקע להתקפות של כהן נגד יעלון ומפלגתו של גנץ הם ניסיונות החיבור בין יש עתיד לחוסן לישראל והוויכוח על המקום הראשון ברשימה המיוחדת. יעלון תקף ואמר כי יאיר לפיד אינו ראוי להיות יו"ר המפלגה המאוחדת וכי גנץ צריך להוביל את החיבור. ממפלגת חוסן לישראל-תל"ם נמסר בתגובה להתבטאויותיו של ח"כ כהן: ״חבל שיש כאלה ביש עתיד ומפיצים כזבים. יעלון לא ביקש להצטרף ליש עתיד, השיח עסק אך ורק בבחינת אפשרות לחיבורים בין מפלגות. נקווה שמאיר כהן יפנים: יש עתיד בחיבורים – אין עתיד בשקרים״

גם חבר הכנסת עומר בר לב ממפלגת העבודה תקף את מפלגת חוסן לישראל ואמר כי, "גנץ הוא בפועל מפלגת אווירה ימנית. משלושת אנשי הימין המובהקים העומדים בעשירייה הראשונה שלו, שחזונם הוא יישוב מליון יהודים באיו"ש, ועד הראיון המעורפל שפורסם אתמול – כל אלו שופכים אור על מה שהוא מנסה להתחמק ממנו וזו הבעת עמדה מדינית. כל עוד לא מכריז אחרת, גנץ מכין את הקרקע לישיבה בממשלת נתניהו. המשמעות היא הקפאת המצב הקיים, של סיפוח זוחל שסופו מדינה אחת לשני עמים וקץ החזון הציוני".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן