הערב הותרו לפרסום שמותיהן של שתי ההרוגות בהתהפכות האוטובוס בכביש 443: רחל גוטמן - בת 23 ואם לתינוק קטן, ורוחמה רוזן - שתיהן תושבות מודיעין עילית. ההלוויות יצאו הערב מבית הכנסת המרכזי במודיעין עילית


(צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש)

האסון הכבד בכביש 443: הערב הותרו לפרסום שמותיהן של שתי ההרוגות בתאונה הקשה.

רחל גוטמן – תשובת מודיעין עילית, בת 23. הותירה אחריה פעוט ובעל.

רוחמה רוזן – תושבת מודיעין עילית, בת 27.

שתי ההלוויות יצאו בשעה 20:00 מבית הכנסת המרכזי ברחוב שדי חמד במודיעין עילית.


כרוז ההלוויה הערב במודיעין עילית ובירושלים

מוקדם יותר פורסם כי שני הנהגים שהיו מעורבים בתאונה – נהג האוטובוס ונהג רכב החירום שעצר כדי לסייע בתאונה בנתיב הנגדי – ייחקרו בשעות או בימים הקרובים כדי לקבוע האם ועד כמה הם אשמים בהתהפכות האוטובוס.

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה עולה בשלב זה כי בנתיב הנסיעה המקביל מכיוון בית חורון למודיעין אירעה תאונת דרכים קלה בין שני כלי רכב. רכב פרטי מסוג טרנזיט שהגיע ממול מכיוון מודיעין לבית חורון והבחין בתאונה עצר בשטח ההפרדה מצד שמאל לכביש בכוונה להעניק סיוע, נהג האוטובוס שהגיע אחריו פגע ברכב הטרנזיט, התהפך על צידו, גלש לתעלה ופגע במעקה הבטיחות. חקירת נסיבות התאונה ממשיכה על ידי בוחני התנועה, במקביל לחקירתם הצפויה של הנהגים.

כזכור, בסביבות השעה 10:00 בבוקר התהפך בכביש 443 אוטובוס קו 304 של חברת קווים שעשה את דרכו מהעיר החרדית מודיעין עילית לירושלים, כשעליו עשרות נוסעים. להלן הסיכום של הפצועים וההרוגים: חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותן של 2 מנוסעות האוטובוס. בנוסף פונו לבתי החולים 41 פצועים, בהם 2 קשה, 5 בינוני ו- 34 קל. לבי"ח הדסה ע"כ 1 קשה, לבי"ח שערי צדק 14 פצועים, בהם 1 קשה, 3 בינוני ו- 10 קל, לבי"ח אסף הרופא 11 פצועים, בהם 2 בינוני ו-9 קל, לבי"ח הדסה הר הצופים 6 קל ולבי"ח איכילוב 1 קל. בין הפצועים, תינוקת בת שנה שפונתה לשערי צדק במצב קל.

מרכזי מידע לבירור על הפוצעים | טלפון בעין כרם: ‭1255-122‬ | טלפון בהר הצופים: ‭1255-121‬ | במרכז הרפואי שיבא 1255131 |

שמות הפצועים שהתקבלו במערכת:
משה בן חנה הנדל

 

"לפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך"

 

מארגון איחוד הצלה – מחוז יו"ש נמסר כי, "תאונה עם מעורבות רכב מסחרי ואוטובוס שהתהפך אירעה בכביש 443 בסמוך לבית חורון (מערב). חובשים באיחוד הצלה סניף בנימין בסיוע חובשים נוספים מאיחוד הצלה סניף ירושלים מעניקים בדקות אלו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים בזירת התאונה. צוותי כיבוי פועלים במקום לחילוץ לכודים".

דובר כב"ה מחוז יו"ש: "בזירה למעלה מעשרים לוחמי אש עם ציוד חילוץ יעודי,בוצעו פעולות חילוץ מתמשכות בתוך האוטובוס כמו גם ליצוב האוטובוס שהתהפך על רוחב הכביש וחלקיו עוותו,בזירה גם מנוף להרמה שבסיום הפעולות יורם האוטובוס לסריקה סופית,לאורך הכביש אירעו מספר תאונות במעורבות כלי רכב פרטיים,כלל הפצועים פונו ע"י צוותי רפואה ומסוקים".

חברת קווים על התאונה בכביש 443: "לצערנו, הבוקר בשעה 09:15, קו 304 של חברת קווים עילית שנוסע ממודיעין עילית לירושלים דרך כביש 443 היה מעורב בתאונת דרכים קשה סמוך לבית חורון. נציגי החברה פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כוחות ההצלה, המשטרה, מד"א, ועיריית מודיעין עילית. החברה מבצעת תחקור ראשוני של האירוע וממצאיו יועברו לגורמים המוסמכים. חברת קווים עילית משתתפת בצער משפחות ההרוגים ומאחלת רפואה שלימה והחלמה מהירה לפצועים".