יו"ר ש"ס דחה אתמול את הדיבורים על איחוד חרדי לפני הבחירות והמליץ "שתצא הוראה משותפת שקובעת שכל יהודי ספרדי דתי או חרדי יצביע ש"ס וכל חרדי אשכנזי יצביע יהדות התורה". חרף הדברים, הוא לא סתם את הגולל באופן סופי על המהלך

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, התייחס אתמול ליוזמה לריצה משותפת של כלל המפלגות החרדיות והבהיר: הנושא אינו עומד על הפרק כרגע. יחד עם זאת, דרעי סרב להתחייב שמהלך כזה לא יתבצע בסופו של דבר, כך שקיימת היתכנות – ולו תיאורטית – שהמהלך יקרום עור וגידים בסופו של יום.

"אני קורא לשלושת מועצת החכמים שתצא הוראה משותפת שקובעת שכל יהודי ספרדי דתי או חרדי יצביע ש"ס וכל חרדי אשכנזי יצביע יהדות התורה. אנחנו נמשיך את שת"פ ואחרי הבחירות נתאחד לסיעה אחת ונקים גוש חרדי גדול למשא המתן הקואליציוני", כך דרעי.

דרעי ציין כי ש"ס תמליץ לנשיא רק על בנימין נתניהו, נתמוך בראש הממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום. "נהיה איתו כל עוד החוק מאפשר זאת, והחוק אומר שראש ממשלה יכול לכהן עד פסק דין חלוט".

על יו"ר חוסן לישראל- בני גנץ, אמר: "לרמטכ"ל לשעבר, שתקת הרבה זמן, עכשיו אני מבין למה שתקת. בנאומך אמרת שאתה רוצה להעמיק את שתפ עם החרדים. האם שתפ זה ברית הזוגיות? זה מתווה הכותל?"

על יו"ר יש עתיד-יאיר לפיד אמר: "לפני ארבע שנים היה אדם בשם יהיר לפיד שרצה לשקם אותי. אני רוצה לספר לך לפיד מה נהיה עם השיקום שלי. לקחנו 650 מליון שקלים והורדנו את מחירי התחבורה הציבורית. אז אמנם הציבור שלך לא נוסע באוטובוסים אבל הציבור שלנו כן, היו לנו עוד הרבה הישגים רבים בשיקום שלך תן לנו עוד 4 שנים של שיקום כזה"

על יו"ר ישראל ביתנו-אביגדור ליברמן אמר: "יהודים רוסים קיימו את התורה במסירות נפש בברית המועצות וכשהייתה להם הזדמנות הם עלו לארץ ישראל, בשביל מה? בשביל ללכת ולפתוח חנויות באשדוד בשבת? זה היה החלום שלהם?"