עבודה מבוזבזת? 60 אלף מתפקדי העבודה ידרגו רשימה של 40 מתמודדים כשע"פ הסקרים השונים רק 4 מהם ייכנסו לכנסת הבאה. גבאי על הדיווח לפיו הוא בוחן שיריון לאהוד ברק במקום השני: "השריונים הם לא חובה. אשתמש בהם במקרה קיצון"

כשברקע הסקרים האיומים שצופים למפלגה 4-6 מנדטים ילכו היום 60,000 מתפקדי העבודה לקלפיות כדי לקבוע את הרכב הרשימה שתתמודד בבחירות לכנסת. 40 מועמדים מתמודדים על 4-5 מקומות ריאלים (לפי הסקרים השונים) ובמפלגה מקווים לשינוי מגמה מיד לאחר קביעת הרשימה והצגת "הנבחרת".

ההצבעה נפתחה בשעה 10:00 בבוקר, והיא מתקיימת ב- 84 מוקדים ברחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת, כשאתר ההצבעה המרכזי יהיה בגני התערוכה, ביתן 10.

תוצאות ההצבעה צפויות להתפרסם כבר הערב, באירוע המרכזי שיתקיים בביתן 10B בגני התערוכה.

יו"ר המפלגה, אבי גבאי, הודה הבוקר בראיון לגל"צ "ככל הנראה לא אבחר לראשות הממשלה", אך הביע תקוה ואופטימיות באשר לתוצאה אותה תשיג העבודה בבחירות.

"אחרי שנציג את הנבחרת ונעלה עם קמפיין מסודר, נקבל מספר מכובד ודו ספרתי של מנדטים", הבטיח.

בתוך כך, בימים האחרונים נפוצו שמועות על כוונתו של גבאי להשתמש בסמכות שמקנה לו חוקת המפלגה ולשריין את אהוד ברק במקום השני ברשימה. גבאי עצמו נדרש לנושא וסרב לאשר או להכחיש. הוא הבהיר ש"שיריון זו אופציה ולא חובה. אשתמש בסמכות הזאת רק במקרה קיצוני".

אתמול פרסם גבאי קריאה לחברי המפלגה להשתתף בבחירות המקדימות: “צאו ותבחרו את הנבחרת הכי טובה לכנסת. חברי כנסת שמחויבים עבורכם, נבחרת שנלחמת למען הדמוקרטיה, נבחרת שנלחמת ביוקר המחיה, שנלחמת על הביטחון שלנו. אני בטוח שתבחרו באנשים הטובים ביותר, שמחויבים לדרך של מפלגת העבודה. אנשים שנלחמים עבור הערכים שלנו, שנאבקים על כלכלה צודקת, על הסדר מדיני, על תקווה לצעירים, על טיפול בקשישים. צאו  להצביע. בואו. תממשו את הזכות הדמוקרטית שלכם וביחד נבחר נבחרת מנצחת”.