יו"ר שס השר התייחס למגעי האחדות החרדים: "לא נצטרף לממשלה בלי יהדות התורה". עוד סיפר: "המפלגה השנייה של 31% ממצביעי הליכוד זה ש"ס. המפלגה השנייה של 30% ממצביעי שס זה יהדות התורה ו-30% הליכוד"


הראיון של יאיר שרקי עם השר אריה דרעי. צילום: יהודה גרובייס.

יו"ר שס השר אריה דרעי התייחס הבוקר בכנס ב'שבע' למגעי האחדות החרדים ואמר כי, "מה זה אחדות? גם במדבר, סביב אוהל מועד, היו שנים עשר שבטים. זה לא קשור. בקדנציה האחרונה עבדנו בשיתוף פעולה מלא עם יהדות התורה וגם עם הציונות הדתית. וזה יקרה גם בהמשך, לא נצטרף לממשלה בלי יהדות התורה. אם יש חשש שמפלגה מסוימת לא תעבור את אחוז החסימה, עדיף להביא כמה שיותר מנדטים. אם נתאחד אנחנו עלולים לאבד הרבה מצביעים מסורתיים".

על ראש הממשלה אמר כי, "נתניהו הוא האיש המתאים ביותר להיות ראש הממשלה ולכן אנו תומכים בו. בקדנציה האחרונה ראיתי איש, שחסד עשה ה' עמנו שהוא מחזיק בהגה. הוא האיש הנכון במקום הנכון". לדבריו, "במצב שישראל נמצאת היום, נתניהו פשוט יש לו חן מהקב"ה והוא האדם המתאים ביותר לתפקיד הזה ולכן אנחנו תומכים בו". עוד הוסיף כי, "אני רואה היום מי שאוחז בהגה המדינה, נמצא בישיבות הקבינט הארוכות, ואני אומר לכל השרים שלהוטים להחליפו, קצת צניעות. לפעמים בניין נערים זו סתירה. נתניהו הכי מתאים היום לעמוד בראשות הממשלה".

עוד סיפר דרעי כי "סקר עומק גילה, כי כששואלים את מצביעי הליכוד מי המפלגה השניה שתתמוך בה – 31% אומרים ש"ס. וכששואלים את מצביעי ש"ס מי המפלגה השניה שלך, 30% אומרים יהדות התורה ו-30% אומרים הליכוד. זה מלמד שהקהל שלנו דומה". השר תקף את כחלון וארלי לוי, "פעם שמעתם את כחלון או אורלי לוי מדברים על חילולי השבת בפרהסיה? זה אכפת להם בכלל? ש"ס היא היחידה היום שאכפת לה מהמסורת והיהדות במדינה".