נתניהו וזוהר בימים טובים יותר. צילום: צילום: יונתן זינדל - פלאש90

מיקי זוהר נגד נתניהו: "עבדנו בשבילו כמו חמורים, לא השתלם"

ח"כ מיקי זוהר מליכוד במתקפה חסרת תקדים על ראש הממשלה נתניהו: "אתה נמצא במעגל הנכון ליד ראש הממשלה, מטפל בכל מה שקשור אליו ולליכוד - ואז מגיע מנגנון הליכוד בתמיכת ראש הממשלה ופועלים להעיף אותך אחורה"

מפלגת הליכוד סוערת ברקע החשדות לזיוף תוצאות הפריימריז ואישור השריונים שביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו, שדחקו אחורה ברשימה חברי כנסת מכהנים רבים, שחלקם העניקו עד כה תמיכה גורפת לנתניהו. אחד מהם הוא חבר הכנסת מיקי זוהר, שאמר היום (שני) בשיחה ל'מעריב' בעקבות העתירה שהגיש לבית הדין של הליכוד במטרה לבטל את השריונים: "הייתי נאמן לביבי נתניהו לאורך כל הדרך אבל מסתבר שזה ממש לא השתלם".

לדבריו, "מנסים לפעול בניגוד לתקנון, זה שיא האבסורד. ברור לכולם שאין אפשרות לשריין אישה במקום ה-25 והמנגנון פועל כדי למצוא דרך כן לעשות זאת בניגוד מוחלט לתקנון שאושר כדין". זוהר הוסיף כי הוא מתכוון להילחם כנגד השריונים גם אם ועדת הבחירות תדחה את טענותיו. "אנחנו לא נוותר עד שהאמת תצא לאור", אמר. "אם ועדת הבחירות תחליט בניגוד לתקנון, נעתור לבית הדין, המחוז והעליון, עד אשר הצדק ייעשה".

ח"כ זוהר הוסיף בראיון ל'ווינט' כי כ"מי שנמנה עם נאמניו הגדולים של ראש הממשלה ושילם על כך מחיר, נדחקתי מהמקום ה-26 למקום ה-29. גם ביטן זז למקום ה-26. מה שמקומם זה שהתקנון ברור כשמש ולכן אנחנו נלחמים על האמת, בזמן שאחרים נלחמים לצערי על האינטרסים שלהם. מאחר שמדובר בענייני פרשנות לתקנון, ברור שבית הדין יתערב לטובתנו. למזלנו, העניין המהותי לא עומד על הפרק גם אם ינסו לעוות את המציאות".

זוהר אמר עוד כי "ארבע שנים אתה עובד כמו חמור בשביל ראש הממשלה והליכוד, אתה יוצר אצל כל הסביבה שלך ציפיות שאתה נמצא במעגל הנכון ליד ראש הממשלה, מטפל בכל מה שקשור אליו ולליכוד – ואז כשהבחירות הפנימיות מסתיימות ואתה במקום 26, מגיע מנגנון הליכוד בתמיכת ראש הממשלה ופועלים להעיף אותך אחורה. אנחנו עבדנו כמו חמורים. ועכשיו התמורה היא שאני אדחק? יש אבסורד כזה? ועוד כשראש הממשלה שפעלת למענו ארבע שנים פועל לטובת אחרים – זו בעיניי כפיות טובה. אנחנו לא נוותר ונגיע עד לבית המשפט העליון. זה לא ייגמר ככה. אין שום סיכוי שזה ייגמר ככה".

הרגע למתקפה של זוהר על נתניהו זה עתירה של קבוצה של חברי כנסת, ובכללם זוהר, יואב קיש, שרן השכל ויו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן שפנו לבית הדין של הליכוד בדרישה לבטל את שלושת השריונים שניתנו לנתניהו במקומות 21, 28 ו-36. לפי העתירה, לראש הממשלה אין סמכות לשריין מועמדים חיצוניים בניגוד לתקדימי העבר. לטענת העותרים, הדרך היחידה להיכלל ברשימת הליכוד לכנסת היא על ידי בחירת חברי המרכז או כלל המתפקדים. העותרים גרסו כי אם ראש הממשלה נתניהו מעוניין לשריין מקומות לאנשיו, עליו לשנות קודם את חוקת הליכוד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו