ראש הממשלה ויו"ר הליכוד נפגש הערב עם בכירים בציונות הדתית והתחייב להקים ממשלת ימין עם הקואליציה הנוכחית. נתניהו חזר במפגש על הצורך באיחוד מפלגות הימין הקטנות והזהיר: "אם הפיצול יימשך נפסיד את הבחירות ותקום ממשלת שמאל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא הערב כי לא יקים ממשלה עם בני גנץ יו"ר חוסן לישראל לאחר הבחירות לכנסת.

נתניהו אמר את הדברים בכנס עם מובילי דעת קהל בציונות הדתית וזאת במטרה להוביל לאחדות כוללת במגזר הדתי מחשש לאיבוד מנדטים לימין במקרה והאיחוד הלאומי לא ירוצו יחד עם הבית היהודי.

במהלך דבריו אמר נתניהו כי כלל מפלגות הימין חייבים להתאחד על מנת להציל 6-7 מנדטים לגוש הימין. "אסור לאבד את הקולות האלה כי בסוף זה או ממשלת שמאל או ממשלת ימין".

דבריו של נתניהו באים ברקע הדיווחים על פיצוץ במגעים בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי.

"הפיצול בימין יביא בהכרח להפסד בבחירות. לכן אני פונה אליכם ולכן אני מקיים שיחות טלפון ופגישות עם כל ראשי המפלגות הללו כדי להתאחד ולהתחבר. אף אחד מהם לא עובר את אחוז החסימה, חיבור ביניהם יביא 6-7 מנדטים לפחות".

נתניהו גם התייחס לאמירות של בצלאל סמוטריץ' לפני מספר ימים לפיהם, יתכבד נתניהו ויצרף את אחת המפלגות למפלגת השלטון, "חיבור של אחד מהם עם הליכוד לא מוסיף מנדטים בסקרים שלנו ולכן זה לא משיג את המטרה".

בהמשך דבריו התייחס גם לאופציות של הרכבת הממשלה לאחר הבחירות לכנסת ואמר "אני לא אלך לממשלה עם בני גנץ. אני ארכיב קודם כל את הקואליציה הזאת – ממשלת ליכוד לאומית, ממשלת ימין".