האם מאות קולות שנספרו לטובת יריבו של ראש הממשלה נתניהו - גדעון סער, נעלמו בתוצאות הרשמיות שפרסם הליכוד? על פי הדיווח, בהמשך לחשדות ואי סדרים בפריימריז נמצאו פערים גם בהצבעה לשר יריב לוין. ראש הממשלה הורה לערוך רישום מחדש

הסערה במפלגת הליכוד נמשכת לאחר הדיווח אמש על חשד לזיופים ואי סדרים במפלגת השלטון.

הערב פורסם בערוץ 12 כי במספר רב של קלפיות נעלמו מאות קולות, רובם לטובת יריבו של ראש הממשלה נתניהו – גדעון סער, כמות מכובדת שיכלו להציבו במקום גבוה יותר. כמו כן, מאות פתקים לטובת יריב לוין נעלמו במפתיע.

אי הסדרים לא מסתכמים רק בנתונים שגויים במספר רב של קלפיות אלא אף היעלמותם של טפסי הצבעה לטובת מספר חברי כנסת ומתמודדים שאינם מזוהים עם ראש הממשלה נתניהו.

היום, לאחר הפרסום, דווח כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של המפלגה הורה לבדוק את החשד לזיופים בפריימריז בליכוד.

כזכור אמש דווח כי מבדיקת כמות המצביעים במספר ערים התברר כי בעיר בני ברק ישנם 334 חברי ליכוד הזכאים להצביע. אך בפועל מירי רגב קיבלה 436 קולות. סכום שאיננו הגיוני לחלוטין.
ביישוב מצפה יריחו ישנם 153 בעלי זכות הצבעה, אך השר אופיר אקוניס קיבל 229 קולות.

אי סדרים בקלפיות נמצא גם בעיר קריית מלאכי שם קיבל יואב גלנט 780 קולות למרות שרשומים בעיר רק 516 מצביעים. בנתיבות קיבל ישראל כץ 1061 קולות, למרות שבעיר יש רק 1047 מצביעים. כך גם בכיסרא, שם קיבל גלעד ארדן 297 קולות למרות שרשומים שם 293 מצביעים בלבד. בהר חברון קיבל זאב אלקין 73 קולות למרות שרשומים במועצה האזורית 67 מצביעים בלבד.

הערב הורה ראש הממשלה ויו"ר המפלגה בנימין נתניהו לבחון מחדש את סיכומי תוצאות הקלפיות, זאת במטרה להבטיח שהתוצאות הסופיות תהיינה מדויקות.

בעקבות אי הסדרים והבחינה המחודשת של תוצאות הקלפיות, צפויים שינויים ברשימת הליכוד ובכך מתיירת למעשה המלחמה שהכריזו מספר חברי כנסת בליכוד בראש הממשלה לאחר ששובצו במקומות לא ריאלים.

כמו כן מדוברות הליכוד נמסר הערב: "מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר, ראש הממשלה נתניהו הודיע לבית הדין של הליכוד שהוא מוכן שהשיריון שקיבל למקום ה-21 יהיה במקום ה-28. כמו כן יקבל רה״מ שיריון נוסף אחרי נבחרי המחוזות".