ראש הממשלה נפגש אמש עם מובילי דעת קהל בציונות הדתית במטרה לדחוף לאיחוד בין מפלגות הימין הקטנות. במהלך המפגש תקף נתניהו את בנט, מה שנתן את האות לחילופי מהלומות בין השנים. דיווח: פריצת דרך בין האיחוד הלאומי לבית היהודי

המגעים לריצה משותפת של מפלגות הימין הקטנות יודעים עליות ומורדות, והבוקר שוב נראה כי "מיני מפץ" כזה קרוב מאי פעם. הן יו"ר האיחוד הלאומי (בצלאל סמוטריץ) והן יו"ר הבית היהודי (רפי פרץ) אמרו היום בביטחון כי המפלגות ירוצו במשותף בסופו של דבר.

"מציע לכולנו לא לקחת יותר מדי ברצינות קשיים במשא ומתן פוליטי, זה טבעם של דברים…תהיה בסוף ריצה משותפת גם של האיחוד הלאומי, גם של הבית היהודי וגם של עוצמה יהודית", כך סמוטריץ בראיון לגלצ.

ואילו פרץ אמר בכנס ירושלים של ערוץ 7: "אני רואה את בצלאל סמוטריץ' כידיד כאח, פרלמנט מעולה. תרומתו גדולה. נלך ביחד. המשא ומתן מתקדם – לא יכולה להיות אפשרות אחרת – רק ללכת יחד…המשימה הראשונה שלי היא לחבור וללכת יחד עם האיחוד הלאומי. הכי מהר שאפשר". יצוין כי בניגוד לסמוטריץ, פרץ סרב להתייחס לעוצמה יהודית.

בתוך כך, במטרה לקדם את המפץ המדובר נפגש אמש נתניהו עם עיתונאים ומובילי דעת קהל מהציונות הדתית. במהלך הפגישה שב נתניהו על עמדתו בדבר החשיבות הקריטית של איחוד בין כלל המפלגות. בהמשך תקף נתניהו את בנט ושקד, ואמר: "המהלך של בנט ושקד יצר סימן שאלה על הבית היהודי והוא באמת לא עובד. לדעתי לא היה צריך לעשות את זה. לא נאה לעשות את זה. לקחת מפלגה להשתמש בה ולזרוק אותה".

הבוקר, במהלך כנס ירושלים של ערוץ 7 הגיב בנט על הדברים: "נתניהו בדרך כלל לפני הבחירות בא לגוש עציון, בא לעלי, מכנס את הכתבים הדתיים ועושה 'כמה אני אוהב אתכם'. דקה אחרי הבחירות ב-2009 הוא מכניס את אהוד ברק וב-2013 מכניס את ציפי לבני וממנה אותה לשרת המשפטים של ישראל. ב-2015 הוא ניסה להכניס את ציפי ובוז'י…אם לא נהיה מספיק חזקים נתניהו יותיר אותנו כגלגל חמישי".

מהליכוד נמסר בתגובה: "מי שהשתמש וזרק לא יטיף לנו מוסר על אהבה ונאמנות".