חבר הכנסת איתן כבל שהגיע למקום לא ריאלי בפריימריז ב'עבודה' תוקף הבוקר את גבאי: "חוסלתי. אני משלם מחיר על התשובות האלה". לדבריו, "אם אין דמות שיכולה להרים את המפלגה, גבאי צריך באומץ לוותר על השריונים. לא להמשיך ולהתחפר"

חבר הכנסת איתן כבל חטף אמש מכה קשה בפריימריז של מפלגת העבודה, כשחברי המפלגה הציבו אותו במקום ה-11, שמשמעותו המקום ה-15 ברשימה לכנסת, הנחשב לא ריאלי. הבוקר (שלישי) הוא מודה, "אין ספק שקיבלתי סטירה ממתפקדי העבודה". כבל גם מתח ביקורת על המצביעים ואמר כי "הטעות הגדולה שלהם היא שהם לא מבינים שאני לא הבעיה".

בראיון ל'כאן ב' נשאל האם גבאי חיסל אותו, וכבל השיב כי, "חד משמעית כן. איך אומרים בארץ נהדרת? בשער בת רבים". לאחר מכן הוסיף כי "גבאי חיפש אותי אחרי הפריימריז – אולי רצה לדעת אם אני עוד חי". על השאלה אם יש סיכוי שהוא ישוריין למקום גבוה יותר על ידי ראש המפלגה, אמר כבל, כי "אני לא רואה סרט שבו הוא משריין אותי ברשימה". לאחר מכן התייחס לסוגייה באופן יותר כללי ואמר כי "אם אין דמות שיכולה להרים את מפלגת העבודה, גבאי צריך באומץ לוותר על השריונים. לא להמשיך ולהתחפר במקום".

בראיון ל'ויינט' אמר כי, "אני לא מצטער על שום דבר שעשיתי, ואם הייתי צריך לחזור ולעשות את הדברים – הייתי עושה אותם שוב. הייתי צריך להתריע ולהזהיר, ולקחתי בחשבון שאשלם את המחיר. אני לא מתכוון לעזוב". כבל הוסיף כי "הקרב האמיתי עכשיו הוא שכמה שיותר חברים וחברות ברשימה ייכנסו ולראות, אם בכלל, איך באמת אפשר לבנות את התנועה מחדש".

 

דיווח: מגעים לאיחוד בשמאל – מאחורי הגב של אבי גבאי

 

"חד משמעית, אני מסתכל למציאות בין העיניים. אני יודע שאני משלם מחיר על התשובות האלה, על העובדה שאמת דיברתי. כן, חוסלתי. להגיד לכם שעכשיו אני יוצא עם ראש מושפל או נעלב? ממש לא. אני עם גב זקוף, לקחתי הכול בחשבון. זה מצער אותי, זה מכאיב לי, אבל לא מעבר לזה". כבל סיפר כי יו"ר העבודה גבאי התקשר אליו הבוקר: "הוא צלצל אליי, שלח לי הודעה להתקשר אליו שהוא חיפש אותי. אני מניח שאשוב אליו במהלך היום".

"אני לא מתכוון לומר לו לא את זה ולא את זה. כוונתי היא קודם כל להקשיב למה הוא רוצה לומר לי. הוא זה שהתקשר אליי ואני איש מנומס בדרך כלל. אני קודם כל מקשיב למה חיפשו אותי, אבל מעבר לזה אני חוזר ואומר – אף פעם לא קידשתי בני אדם. הסיפור מבחינתי הוא לא אבי גבאי. אילו גבאי היה בעמדה של להתמודד על ראשות הממשלה, הייתי שם הכול בצד, גם מולו. אבל הסיפור עכשיו הוא לסייע לתנועת העבודה להצליח".