מה מתכנן כחלון? מפלגת 'כולנו' זימנה למחר בבוקר מסיבת עיתונאים בה "שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, יחד עם שרי המפלגה וחברי הכנסת יצהירו כי כללי המשחק משתנים". מוקדם יותר התחייב כחלון להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה אחרי הבחירות

מה מתכנן כחלון? שעות לאחר שהצהיר כי ימליץ על נתניהו לראשות הממשלה אחרי הבחירות, הודיעה מפלגת 'כולנו' על מסיבת עיתונאים מיוחדת שתיערך מחר בשעות הבוקר.

ע"פ ההודעה, במהלך מסיבת העיתונאים תימסר הצהרה שתשנה את כללי המשחק.

הנוסח הדרמטי מחד והחידתי מאידך, יוצר גל של ספקולציות במערכת הפוליטית באשר ל"שפן" שישלוף כחלון. השמועות נעות בין חזרה מהודעתו היום, ועד הכרזה על שינוי דרמטי בהרכב המפלגה ו/או צורתה הנוכחית.

כזכור, בכנס ב'שבע' הצהיר כחלון כי, "נתניהו כבר הודיע שהממשלה הזו היא גם זו שהוא ירצה אחרי הבחירות. אני חושב שהיה לנו שיתוף פעולה מעולה ולא בטוח שהיה עוד פעם שיתוף פעולה כזו טוב. עבדתי יפה מאוד עם בנימין נתניהו ונמשיך כך. אני לא רואה את גנץ במצב כזה שעומד להרכיב ממשלה". האם ימליץ לנשיא על נתניהו: "בלי המלצה שלי ביבי היה ראש ממשלה?! אני אעשה לביבי את הרוב הדרוש על מנת להרכיב ממשלה".

על המצב בסקרים אמר כי, "אני חושב שאנחנו נחזור למספרים שלנו מהעבר. כרגע יש רעש מסביב אבל גם בבחירות הקודמות נתנו לנו ארבעה חמישה מנדטים אבל תוצאות האמת היו שונות". כחלון הציע להמתין לעשרה באפריל "ונראה כמה מנדטים יהיו לנו"

כחלון התייחס לטענה שיש גירעון של עשרה מיליארד שקלים בתקציב המדינה ואומר: "אמרו בעבר כל שנה שיהיה בור בסוף השנה וזה לא קרה. אז מה, הם מדברים על בור בסוף 2019. גם זה לא יהיה". הוא פונה למראיין ושואל: "מי אמר לך שיש גירעון?" המראיין ענה "קראתי בעיתון" וכחלון אומר: "זה מזכיר לי את אבא שלי שהגיע ממעברה ואמר 'אבל זה היה כתוב בעיתון'".

"הרמטכ"ל היוצא פירגן לי שהוא יכול היה למלא את תפקידו בגלל שהיה לו את הגב שלי – של שר האוצר. אמרתי לרמטכ"ל תביא לי את כל הדברים שהצבא צריך ואני אעמוד מול כל העיתונאים שטוענים שאם יש צבא חזק יש מלחמה ואם יש צבא חלש יש שלום. כלכלת ישראל מעולם לא הייתה במצב טוב כמו היום".

על ההקפאה אמר כי, "הגעתי לכאן לספר לכם שבעוד שעתיים אני הולך לאשר עוד אלפיים יחידות דיור במורדות ארנונוה וב11 למרץ אנחנו עומדים לאשר 15 אלף יחידות דיור נוספות בירושלים. אני מודה שלצערי לא בנו מספיק בירושלים והבנייה הוקפאה פחות מאלפיים דירות בנינו בקדנציה הזו ונקווה שהיא תשוחרר. אם אני יכול אני בונה לכם מחר 20 אלף יחידות דיור בירושלים. זה לא תקוע אצלי, זה מדיני. זה כמו עם קיזוז כספי מחבלים. אמרתי למשרד הביטחון, תגידו לי כמה לקזז ואני אעשה זאת".