"שינוי גרסה תמוה או שקר גס": 3 חודשים לאחר שנחשף כי יו"ר 'יש עתיד' נהג להיפגש באופן דיסקרטי עם מו"ל 'ידיעות אחרונות' מבלי לדווח על כך ביומנים שנחשפו לציבור, מתברר כי היומנים בהם אמורות הפגישות להופיע - נעלמו ממשרד האוצר


(בוידאו: הליכוד עושה שימוש בפרשה כדי לנגח את לפיד)

פרשת "יומני לפיד": יותר משלושה חודשים לאחר שנחשף כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נהג להיפגש לעתים תכופות בזמן כהונתו בממשלה עם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, מקבלת הפרשה נופך נוסף.

כזכור, ע"פ הפרסומים הראשונים (שנחשפו בחדשות 10) הפגישות התכופות נערכו בימי שישי בבוקר בביתו של איש עסקים מסביון שגר בסמוך למוזס, כאשר איש העסקים עצמו אינו נוכח בבית. "פגישותיו של לפיד עם עיתונאים רבים הופיעו בלו"ז שלו שנחשף בפומבי, אולם פגישותיו עם מוזס, מסיבה שטרם התבררה, לא הופיעו שם", כך בדיווח.

העיתונאי איתמר פליישמן פנה למשרד האוצר בבקשה לקבל לידיו את היומנים המלאים – קרי: אלה שלא נחשפו לציבור – אך נדחה בטענה שחשיפתם נתונה לשיקול דעתו של לפיד.

עתה מתברר כי היומנים ככל לא קיימים במשרד האוצר, זאת בניגוד לגירסה הראשונית, מה שמעלה חשד להעלמה מכוונת. פליישמן עצמו סיפר הבוקר ב'רדיו ללא הפסקה' על השתלשלות והתפתלות העניינים: "בנובמבר 2018 עו"ד איציק בם מגיש טעם ארגון לביא בקשה לקבל את יומני יאיר לפיד מתקופתו כשר האוצר על מנת לדעת מתי נפגש עם נוני מוזס וארנון מילצ'ן אחרי שאילה חסון פרסמה שהיו פגישות בדירת מסתור. לפיד הקפיד לפרסם את היומנים שלו באופן וולונטרי אך מסתבר שהם הושחרו. מנובמבר יש התנהלות במשרד האוצר אם לתת או לא לתת את היומנים ופנו ללפיד לקבל את חוות דעתו. לפני שבועיים משרד האוצר כתבו לי בתגובה בנושא שקיבלו את חוות דעתו של לפיד וכבר שוקלים מה לעשות…היום אנשי משרד האוצר שלחו מכתב לארגון לביא בה נכתב שהיומנים לא נמצאים. 'בהמשך למכתבנו, בהתייחס לבקשתכם לעניין מידע אודות פגישותיו של מר יאיר לפיד עם מר ארנון מוזס נבקש להודיעכם כי המידע המבוקש איננו מצוי ברשותנו'. בכך אומר משרד האוצר שהמכתבים ובקשות אינם רלוונטיות כי היומנים לא נמצאים אצלכם".

פליישמן מציין כי "עד היום משרד האוצר לא טען את הטענה הזאת. משרד האוצר במשך חודשים טען שהיומנים בידיו וצריך לבקש את חוות דעתו מיאיר לפיד. היום פתאום אין יומנים? מדובר פה בכל הפחות בשינוי גרסה תמוה או בשקר גס".

לדבריו, "שר בממשלה מנהל את היומן שלו בתוכנת OUTLOOK שנמצאת אצלו במשרד ששמור במערך המחשוב של המשרד. זה לא דבר ששר יכול לקחת אותו. ארגון לביא פנה לקבל את היומנים הלא מושחרים עם שמותיהם של מילצ'ן ומוזס. משרד האוצר אחרי חצי שנה אומר להם שיומנים נעלמו. זה חשוב כי לשמות של מילצ'ן ומוזס יש משמעות פלילית ומשמעותית על חקירות נתניהו והתנהלותו של יאיר לפיד".

העיתונאי חיים לוינסון שהשתתף בשיחה ציין: "אני תוהה מתי יצאו החומרים וניחשף לעדותו של לפיד. תהיה כאן חגיגה גדולה".